Kompleksinis Prienų miesto viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas bendruomenės ir verslo poreikiams

Prienų rajono savivaldybės administracija kartu su Centrine projektų valdymo agentūra baigė įgyvendinti projektą „Kompleksinis Prienų miesto viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas bendruomenės ir verslo poreikiams“. Projektą parengė UAB „AV architektūros studija“, architektai Aurimas Lukšys ir Vytautas Butkus. Projekto vertė – 2 461 684 Eur, projektui finansuoti iš Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo skirta 2 039 594 Eur. Įgyvendinant projektą viešųjų erdvių statybos darbus atliko UAB „Rūdupis“, o Vytenio gatvės rekonstrukcijos darbus UAB „Parama“.

Projekto metu sutvarkytos dvi mieste esančios ir su gyvenamaisiais namais besiribojančios viešos erdvės ir rekonstruota Vytenio gatvė bei greta jos esanti automobilių stovėjimo aikštelė. Viešoje erdvėje, esančioje tarp Statybininkų g., J.Lukšos g., Vytenio g. ir Kęstučio g., įrengtos aikštynų zonos su krepšinio, tinklinio, lauko teniso, vaikų žaidimo aikštelėmis ir lauko treniruokliais. Įrengtas apžvalginis tvenkinio takas su liepteliu, paplūdimio zona ir automobilių stovėjimo aikštelė. Nuo tvenkinio teritorijos naujai įrengtu apžvalgos taku pasiekiama Nemuno pakrantė. Joje įrengta prieplauka su valčių nuleidimo aikštele, pontoninis tiltelis, takai upės pakrante, mažoji architektūra, lauko tualetai, įrengtas modernus apšvietimas.

Įgyvendinus projektą viešosios erdvės tapo patrauklesnės gyventojams, pagerėjo sąlygos laisvalaikio ir poilsio veiklai, padidėjo gyventojų fizinis aktyvumas, padidėjo teritorijos saugumas.

Projekto tikslas – pagerinti gyvenimo ir aplinkos kokybę, skatinant gyventojų užimtumą sutvarkytose viešosiose laisvalaikio ir poilsio erdvėse Prienų mieste.