Kovo 11-ąją Prienuose vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė. Jau nuo ankstyvo ryto Laisvės aikštėje šurmuliavo prekybininkai, įstaigų atstovai, šventės dalyviai, žiūrovai ir gausus būrys bėgikų. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pasveikino šventės dalyvius ir pakvietė Lietuvos trispalvę kaip vienybės ženklą perduoti iš rankų į rankas. Skambant „Tautiškai giesmei“, iškilmingai pakelta Lietuvos Respublikos vėliava, nuaidėjo Lietuvos šaulių sąjungos Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šaulių salvės. Iškilmingą priesaiką davė Prienų 206-osios šaulių kuopos jaunieji šauliai, apdovanojimus šauliams įteikė kuopos vadas, Prienų r. savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Visockas. Antrą kartą šiais metais nuskambėjo Prienų krašto himnas, kurį atliko „Žiburio“ gimnazistai. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos bėgimas (2, 5, ir 10 km distancijos) šiemet sukvietė beveik 600 dalyvių iš visos Lietuvos. O Tautos vienybės bėgime „Už Prienus“ buvo išskleista net 50 metrų ilgio Lietuvos trispalvė, simbolizuojanti vienybę ir laisvę. Apdovanojimus bėgimo nugalėtojams įteikė meras Alvydas Vaicekauskas, mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius, administracijos direktorius Egidijus Visockas, direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė, Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis. Šventės metu koncertavo rajono meno kolektyvai ir atlikėjai, renginį paįvairino Alytaus profesinio rengimo centro profesinio mokymo programų pristatymas, Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biuro sveikatinimo akcija. Prienų PK pristatė prevencinę veiklą, Prienų PGT demonstravo gelbėjimo įrangą, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinė – ginklus. Šventės dalyviai vaišinosi koše, blynais, kiaušiniene, arbata.
| Prienų r. savivaldybės informacija |
Naujiena paskelbta: 2018-03-12
