Gegužės 17-26 dienomis – tradicinė Prienų krašto šventė. Kviečiame patirti tradicinio ir šiuolaikinio meno dermę.
Misterija „Skambantys raštai“, dainų šventė „NEMUNAS – iš kartos į kartą“, Lino Adomaičio, „Grupė 2“ koncertai ir diskoteka su didžėjumi Jovani, pėsčiųjų žygis Pakuonio krašto partizanų keliais, šiuolaikinio šokio spektaklis Daukšiagirės dvare, Baltai mėlyna vakarienė su braziliškos muzikos grupe „Samba Me“ ir daugybė kitų renginių.

Dalyvių registracijos į Baltai mėlyną vakarienę (gegužės 18 d.) nuoroda – http://bit.ly/3U18yHW

Kviečiame bendruomenes, įstaigas, organizacijas, gyventojus bei svečius gegužės 25 d. dalyvauti šventinėje eisenoje, Registracijos į šventinę eiseną nuoroda – http://bit.ly/3Ub0QMC

Prienų krašto šventės programa – prienaikc.lt/prienu-krasto-svente-2024/

Kad laukimas neprailgtų, kviečiame sekti visas su švente susijusias naujienas Prienų krašto šventės feisbuko paskyroje ir dalintis su draugais! https://bit.ly/prienu_krasto_svente

 

Kviečiame visus palaikyti Silvester Belt ir jo pasirodymą Eurovizijoje! Palaikydami atlikėją LRT kviečia šokti taip, kad visa Europa norėtų šokti kartu tardama „Mums reikia šokt!”.
Parepetuokite trumpą ir nesudėtingą šokį bei kartu su draugais, klasiokais, kaimynais ar bendruomenės nariais ateikite šokti „Luktelk“ šokio ir taip parodykime, kad Prienų kraštas palaiko!
Šokį rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=qUy8cG5uyZw
Visų norinčių lauksime balandžio 30 d. (antradienį) 9.30 val. prie Greimų tilto Prienuose esančioje apžvalgos aikštelėje.
Šokį nufilmuosime ir pasidalinsime su visa Lietuva, o gal net ir Europa!
Žinome, kad mūsų šokio įrašo labai laukia pats Silvester Belt.

 

Balandžio 24 d. 19.00 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre – kino filmo „Didžiausia pergalė – išeiti iš namų“ (rež. Miglė Satkauskaitė ) ir Raimondo Puišio fotografijų albumo ir parodos „Asmenybė prilygstanti kalnui“ pristatymas.
Dalyvaus fotografijos darbų autorius Raimondas Puišys, kino filmo kūrybinė grupė. Renginys nemokamas.

 

Balandžio 25 d. 15.00 val. Jiezno bibliotekoje – gydytojo Povilo Rimkaus biografinės knygos „Mano gyvenimo kelias“ pristatymas.

 

Balandžio 25 d. 15.30 val. Balbieriškio bibliotekoje – Vandos Jančiauskienės poezijos knygos „Kai širdis prabyla“ pristatymas.
Muzikinę programą atliks Vincas Jančiauskas.

 

Balandžio 26 d. 11.50 val. Prienų krašto muziejuje – parodos pristatymas-netradicinė pamoka „Lietuvos Prezidentai ir Prezidento institucija 1919–1940“. Pamoką ves Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokytoja V. Juodsnukienė. Fotografijų paroda Prienų krašto muziejaus kiemelyje eksponuojama iki liepos 1 d.

 

Balandžio 26 d. 13.00 val. Stakliškių seniūnijos salėje (Vilniaus g. 2, Stakliškės) – susitikimas su kraštiete, rašytoja, prozininke, muziejininke Nijole Raižyte.

 

Balandžio 26 d. 16.00 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro konferencijų salėje (2 aukšte) – renginys, skirtas Medicinos darbuotojų dienai. Prienų rajono savivaldybės konkurso „Geriausias metų medicinos darbuotojas“ apdovanojimai. Koncertuos Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro vokalo studija „Cukraus pudra“. Renginys nemokamas.

 

Balandžio 26 d. 16.00 val. ir balandžio 27 d. 10.00 val. kviečiame visus į talką pedagogo, žurnalisto, rašytojo, keliautojo Mato Šalčiaus tėviškėje (M. Šalčiaus g. 30, Čiudiškių k., Prienų r.).
Bus tvarkoma sodybos teritorija – grėbiami lapai, renkamos šakos, tvarkoma tvenkinio vieta, kertami krūmynai. Labai prašome su savimi turėti patogią darbo aprangą bei įrankius – pirštines, grėblį, sekatorių ar kirvelį, pjūkliuką arba krūmapjovę. Keletą valandų su kilniu tikslu praleisime gamtoje kartu.
Po talkos vaišinsimės arbata, koše ir maloniai pabendrausime bendraminčių rate.
Labai lauksime prieniečių ir aplinkinių miestų, miestelių, kaimų gyventojų!
Norinčius prisidėti prie gerų darbų gražinant Prienų kraštą prašome pranešti telefonu +370 652 99077 arba galite registruotis https://forms.gle/tgqFQxjaFqBVdvVD7

 

Balandžio 26 d. 16.00 val. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje – kraštietės Aurelijos Kleizienės tapybos darbų parodos „Po dangaus skliautu“ pristatymas.

 

Balandžio 26 d. 18.00 val. Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centre – Šokių šventė.
Šventės dalyviai: Birštono tautinių šokių kolektyvas „Kupolė“, Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro linijinių šokių kolektyvas, Kaišiadorių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvas „Žilvita“, Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro šiuolaikinių šokių kolektyvas „Fidema“, Stakliškių jaunimo tautinių šokių kolektyvas „Bitutė“, Stakliškių gimnazijos mergaičių kolektyvas. Renginys nemokamas.

 

Balandžio 27 d. Prienų turizmo ir verslo informacijos centras kviečia prisijungti prie jau antrus metus iš eilės organizuojamo „Camino Lituano“ sezono atidarymo žygio „Lietuva eina“. Šis žygis yra Jūsų puiki galimybė pažinti „Camino Lituano“ kelio bendruomenes, patyrinėti jų unikalų kultūrinį paveldą ir įsitraukti į nuostabią istoriją.
Informacija ir registracija: https://forms.gle/aZjmVmaifU6AaU4h9
Dienos atstumas ~25,7 km. Maršrutas: Daukšiagirė – Pašventupys – Antakalnis – Ašminta – Pošventis – Pociūnai – Bagrėnas – Prienai.

 

Balandžio 27 d. 11.00 val. Prienų turizmo ir verslo informacijos centre (Vytauto g. 35, Prienai) – „Spintos kvapo“ edukacija. Kviečiame susikurti savo išskirtinį spintos kvapą. „Spintos kvapas“ – tai puošnus, kvapnus, natūralaus vaško pakabutis, skirtas spintos, lagamino, patalynės lentynos ar kitų mažų erdvių aromatizavimui. Edukacijos metu susikursite po tris skirtingus pakabučius.
Kaina – 15.00 Eur. Išankstinė registracija: tel. +370 676 49010, el. paštu [email protected] arba asmenine žinute.

 

Balandžio 27 d. – Prienų baikerių sezono atidarymas.
13.00 val. Baikeriai renkasi prie Prienų sporto arenos.
14.00 val. Atidarymo ratukas. Atviros durys RMCC CLUB HOUSE.

 

Balandžio 27 d. 18.00 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre – Igorio Jarmolenkos koncertinė programa.
Igoris Jarmolenka ir gražiausios meilės dainos jūsų lauks Prienuose. Bilietai parduodami TICKETSHOP. Bilieto kaina nuo 13 Eur iki 20 Eur.

 

Kviečiame visus palaikyti Silvester Belt ir jo pasirodymą Eurovizijoje! Palaikydami atlikėją LRT kviečia šokti taip, kad visa Europa norėtų šokti kartu tardama „Mums reikia šokt!”.
Parepetuokite trumpą ir nesudėtingą šokį bei kartu su draugais, klasiokais, kaimynais ar bendruomenės nariais ateikite šokti „Luktelk“ šokio ir taip parodykime, kad Prienų kraštas palaiko!
Šokį rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=qUy8cG5uyZw
Visų norinčių lauksime balandžio 30 d. (antradienį) 9.30 val. prie Greimų tilto Prienuose esančioje apžvalgos aikštelėje.
Šokį nufilmuosime ir pasidalinsime su visa Lietuva, o gal net ir Europa!
Žinome, kad mūsų šokio įrašo labai laukia pats Silvester Belt.

 

Balandžio 30 d. 18.00 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre – animacinis kino filmas „Nutrūktgalviai: Don Kichoto pėdsakais“.
Trukmė 1 val. 25 min. Bilieto kaina – 5.50 Eur. Bilietus galite įsigyti:
TICKET MARKET portale: tinyurl.com/krzm6mkf
– Prienų KLC kasoje darbo dienomis 17.00–18.00 val.
– užsisakyti el. p. [email protected]

 

Gegužės 2 d. 11.00 val. Balbieriškio pagrindinėje mokykloje – šventinis koncertas „Tau, Mama“, skirtas Motinos dienai.

 

Gegužės 3 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre – šventė, skirta Motinos dienai.
17.30 val. Vaikų piešinių konkurso „Skėtis Mamytei“ pristatymas ir dalyvių apdovanojimai.
18.00 val. Koncertas „Mylimoms ir mylinčioms“.

 

Gegužės 4 d. 11.00 val. Veiverių šaulių namuose – renginys „Ką turime žinoti“.
Paskaita „Apie šeimos pasiruošimą ekstremalioms situacijoms“;
Protmūšis „20 metų su NATO“;
Paroda „Lietuvos kariuomenė – kelias iki NATO“.
Renginio svečiai – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM viešojo administravimo specialistas Arnoldas Kulikauskis, LIJOT NATO jaunimo ambasadorius Justas Rutkauskas.
Išankstinė registracija į protmūšį tel. +370 608 03014.

 

Gegužės 4 d. VšĮ „Šeštasis pojūtis“ kviečia į ypatingą masažinių žvakių edukaciją „Aš noriu tau pasakyti“, skirtą Motinos dienai. Edukacija vyks 12.00–14.00 val. VšĮ „Prienai (Turizmo ir verslo informacijos centre, Vytauto g. 35, Prienai).
Kiekviena pasigaminsime savo unikalią masažinę žvakę;
Gurkšnodamos nealkoholinį šampaną, leisimės į kelionę po žvakėse naudojamų ingridientų pasaulį;
Degustuosime tikrą šokoladinę žvakę, bus galima įsigyti produkcijos.
Kaina – 20 Eur 1 asmeniui. Privaloma registracija tel. +370 670 96679, el. p. [email protected]
Registruojama po 2 asmenis. Vietų skaičius ribotas.

 

Gegužės 4 d. 17.00 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre – grupės „El Fuego“ koncertas, skirtas Motinos dienai. Skambės gražiausios, klausytojų mėgstamiausios grupės dainos, taip pat dainos, kurias šiame susitikime bus proga išgirsti pirmą kartą. Bilieto kaina – 21 Eur. Bilietus galima įsigyti:
TICKET MARKET portale: tinyurl.com/t6fkwyvd
– Prienų kultūros ir laisvalaikio centro kasoje darbo dienomis 17.00–18.00 val.
– užsisakyti el. p. [email protected]

 

Gegužės 5 d. 13.00 val. Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centre – renginys „Tau, Mama, daina gražiausia“. Programoje: Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro kolektyvų meninė programa, gražiausios ir prasmingiausios vaikų eilės mamoms, edukacinis užsiėmimas mamoms.

 

Gegužės 7 d. 18.00 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre – animacinis kino filmas „Drakonų sergėtoja“.
Bilieto kaina – 5,50 Eur. Bilietus galite įsigyti:
TICKET MARKET portale: tinyurl.com/3tzr6sud
– Prienų KLC kasoje darbo dienomis 17.00–18.00 val.
– užsisakyti el. p. [email protected]

 

Gegužės 17-26 dienomis – tradicinė Prienų krašto šventė. Kviečiame patirti tradicinio ir šiuolaikinio meno dermę.
Misterija „Skambantys raštai“, dainų šventė „NEMUNAS – iš kartos į kartą“, Lino Adomaičio, „Grupė 2“ koncertai ir diskoteka su didžėjumi Jovani, pėsčiųjų žygis Pakuonio krašto partizanų keliais, šiuolaikinio šokio spektaklis Daukšiagirės dvare, Baltai mėlyna vakarienė su braziliškos muzikos grupe „Samba Me“ ir daugybė kitų renginių.

Dalyvių registracijos į Baltai mėlyną vakarienę (gegužės 18 d.) nuoroda – http://bit.ly/3U18yHW

Kviečiame bendruomenes, įstaigas, organizacijas, gyventojus bei svečius gegužės 25 d. dalyvauti šventinėje eisenoje, Registracijos į šventinę eiseną nuoroda – http://bit.ly/3Ub0QMC

Prienų krašto šventės programa – prienaikc.lt/prienu-krasto-svente-2024/

Kad laukimas neprailgtų, kviečiame sekti visas su švente susijusias naujienas Prienų krašto šventės feisbuko paskyroje ir dalintis su draugais! https://bit.ly/prienu_krasto_svente

 

Gegužės 19 d. Pakuonyje – renginys skirtas Partizanų pagerbimo, kariuomenės su visuomene vienybės dienai bei NATO 20-mečiui Lietuvoje pažymėti.
13.00 Šventos mišios už Lietuvos liaudies gynėjus Pakuonio Švenč. M Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.
14.00 Gėlių padėjimas prie kryžiaus partizanui Kazimierui Pypliui-Mažyčiui.
14.30 Pėsčiųjų žygis ,,Pakuonio krašto partizanų keliais“ (17 km). Būtina išankstinė registracija telefonu +370 676 17648, vietų skaičius ribotas.
Maršrutas: Daukšiagirės dvaras – Pakuonio kapinės (Paminklas žuvusiems partizanams atminti) –Dvylikių k. – Patamulšio k. (Patamulšio dvaro liekanos) – Kėbliškių k. (Kazimiero Pyplio – Mažyčio ir partizanų juodžių gimtosios vietos) – Pakuonis – Daukšiagirės dvaras.
17.00 Kareiviška košė.
17.30 Ekskursija po Daukšiagirės dvarą su degustacija (kaina 20 Eur./asm.) Būtina registracija tel. +370 698 29259 (nesusirinkus grupei žmonių, ekskursija bus atšaukta).

 

Veiverių kultūros ir laisvalaikio centras kartu su Veiverių seniūnijos bendruomenės centru ir Vytauto Didžiojo šaulių 2-ąja rinktine lviečia į vaikų ir jaunimo pilietinio ugdymo stovyklą „Lukšiukai“. Stovyklos laikas: birželio 25–28 d. (8–12 m. vaikai), liepos 1–5 d. (13–18 m. paaugliai). Vieta – Skriaudžių laisvalaikio salė. Registracija į stovyklą prasidės birželio mėnesį.
Dalyvių skaičius ribotas. Kaina – simbolinis 30 Eur mokestis Šaulių sąjungai.

 

 PARODOS

 • Prienų kultūros ir laisvalaikio centre nuo balandžio 13 d. iki gegužės 14 d. veikia Valentino Varno tapybos darbų paroda „Pavasario žingsniai“.
 • Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje balandžio 26 d. 16.00 val. – kraštietės Aurelijos Kleizienės tapybos darbų parodos „Po dangaus skliautu“ pristatymas.
 • Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos 1 aukšte eksponuojama Lietuvos skiautininkių darbų paroda „Mūsų kelias į Europą“. Paroda veiks iki gegužės 31 d.
 • Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centre balandžio mėn. eksponuojama tautodailininkės Danutės Saukaitienės darbų paroda „Žolynų virsmas“. Paroda veiks iki gegužės 1 d.
 • Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre balandžio mėn. eksponuojama Jūratės Labanauskienės personalinė paroda „Tu esi menas“.
 • Veiverių bibliotekoje balandžio 22 – gegužės 25 dienomis eksponuojama Svetlanos Piyadinos darbų paroda „Neįmanoma – įmanoma“.
 • Prienų krašto muziejuje balandžio 2–26 dienomis eksponuojama paroda „Lietuva yra NATO“.
 • Prienų krašto muziejaus kiemelyje eksponuojama fotografijų paroda „Kas tas Prezidentas? Lietuvos Prezidentai ir Prezidento institucija 1919–1940 m.“, kuri pasakoja apie Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas bei kasdienybę. Paroda veiks iki liepos 1 d. Parodą parengė Istorinė Prezidentūra Kaune.
 • Pakuonio laisvalaikio salėje balandžio mėn. eksponuojama kraštiečio Vladimir Stiegaliuk tapybos darbų paroda „Pradžių pradžia…“
 • Ašmintos laisvalaikio salėje balandžio mėn. eksponuojama Sigito Strazdausko fotografijos darbų paroda „Vanduo ir paveldas“.
 • Šilavoto laisvalaikio salėje balandžio mėn. eksponuojama Šilavoto Davatkyno plenerų kūrybinių dirbtuvių dalyvių darbų paroda. Parodos lankymas darbo dienomis 10.00–17.30 val.
 • Šilavoto Davatkyne eksponuojama Petro Lincevičiaus tapybos kūrinių paroda „Pamąstymai Šilavote I“. Paroda veiks iki birželio 5 d.