Gegužės 27–29 dienomis vyko šventiniai renginiai, skirti Prienų miesto vardo 520 metų sukakčiai paminėti. Visas šias dienas prieniečius lydėjo vienybės, pasididžiavimo savo kraštu, tikėjimo jo gražia ateitimi jausmas. Kartu su miestiečiais pakilia nuotaika dalinosi ir garbingi svečiai iš kaimyninių Kauno ir Kėdainių rajonų savivaldybių, ilgamečiai miesto tarptautinio bendradarbiavimo partneriai iš Latvijos ir Lenkijos.

Šventinis penktadienis
Prienų krašto šventė penktadienio vakarą prasidėjo renginiais Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Buvo atidaryta krašto meno kūrėjų darbų paroda, kurioje eksponuojami 24 autorių darbai (virš 70 darbų), bei pristatytas Prienų 520 metų jubiliejui skirtas leidinys, jo leidyba rūpinosi Prienų r. savivaldybė.

Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, sveikindamas susirinkusiuosius su šventinio maratono pradžia, džiaugėsi, kad šventė prasidėjo meno kūrėjų darbų parodos ir jubiliejinio leidinio pristatymu. Nuoširdžiai padėkojęs menininkams už idėjas savo miestui, o leidinio sudarytojams už puikius darbo rezultatus, visiems palinkėjo sėkmės ir puikios šventinės nuotaikos.

Sveikinimo žodį taip pat tarė Savivaldybės administracijos direktorė, leidinio „Prienų kraštas“ darbo grupės vadovė Jūratė Zailskienė. Direktorė pasidžiaugė gražia tradicija Prienų krašto jubiliejų progomis išleisti leidinius: prieš penkerius metus tai buvo nuotraukų albumas, šiais metais – spalvinga nuotraukų ir tekstų knyga, suskirstyta į tris dalis „Atrask“, „Pažink“, „Pajausk“, kuriose atskleidžiama ir krašto istorija, ir pasiekimai, ir galimybės jį pažinti per įvairias patirtis. Knyga išleista 2 tūkst. egzempliorių, o pirmieji egzemplioriai buvo įteikti knygos sudarytojų komandai bei meno darbų parodos autoriams.

Muzikinė-literatūrinė staigmena „Prieniečiai – Prienams“

Rengiantis pasitikti Prienų jubiliejų, Prienų KLC darbuotojams gimė mintis surengti rašinių konkursą „Mano Prienai vakar, šiandien, rytoj“ ir pakviesti įvairaus amžiaus žmones raštu pasidalyti emocijomis, patirtimi, atradimais ir svajonėmis apie savo miestą.

Muzikinės-literatūrinės staigmenos „Prieniečiai – Prienams“ metu nuskambėjo renginio vedėjų Tautvydo Venciaus ir Zitos Kuzminskienės skaitomos ištraukos iš rašinių konkurso dalyvių darbų, o visi konkurso dalyviai ir laureatai buvo apdovanoti padėkomis, diplomais bei dovanomis, kurias įsteigė leidykla „Terra Publica“ ir jos vadovai Danguolė bei Vytautas Kandrotai.

Padėkos buvo įteiktos Simonui Brinevičiui, Godai Karžinauskaitei, Samantai Tarasevičiūtei, Lukrecijai Marčiulynaitei, Ugnei Grigonytei, Ievai Rukaitei ir Rokui Vaicekauskui. Konkurso laureatais tapo Gabrielė Einikaitė, Emilija Baranauskaitė, Skaistė Radžiūnaitė, Joris Mitkevičius, Eglė Aukštakalnytė-Hansen ir Judita Popovaitė-Grublienė. Konkurso dalyvius pasveikino ir apdovanojimus įteikė mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė.

Renginį vainikavo kraštiečio Karolio Ramoškos ir perkusininko Gedimino Mačiulskio bei kraštiečio Kauno valstybinio muzikinio teatro solisto Gedimino Maciulevičiaus muzikinės dovanos.

Šiemet į gimtadienio šventę po kelerių metų pertraukos atvyko oficialios delegacijos iš Latvijos Talsų miesto (Talsi) bei Lenkijos Liubanio (Luban), Parčevo (Parczew) ir Suvalkų (Suwalki) savivaldybių.

Turtingas renginiais šeštadienis

Šeštadienio rytas prasidėjo Prienų baikerių klubo „Raptorial“ akcija „Baikeriai žadina Prienus“ ir Turizmo ir verslo informacijos centro organizuotu Švylio žygiu po Prienų šilo apylinkes. Savivaldybėje įvyko oficialus Prienų rajono savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo partnerių iš Latvijos ir Lenkijos delegacijų priėmimas, po kurio svečiams surengta pažintinė ekskursija po Stakliškių ir Jiezno kraštą.

Vidurdienį Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko šventinė konferencija, kurios metu apdovanoti Prienų krašto gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai, išklausyti net keturi puikūs pranešimai, įteikta keturioliktoji Mato Šalčiaus vardo premija, kurią 2017 m. įsteigė Prienų r. savivaldybė.

Konferenciją, skirtą Prienų vardo paminėjimo 520-mečiui, Prienų krašto himnu pradėjo Roma Ruočkienė ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos choras, prie kurių prisijungė ir susirinkusieji.

Sveikindamas konferencijos dalyvius meras A. Vaicekauskas pasidžiaugė turininga ir prasminga konferencijos tematika bei pirmą kartą savivaldybėje organizuotu Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursu, skatinančiu didžiuotis ir džiaugtis, kad turime tiek daug lietuvių kalbos grožį ir spalvas atskleidžiančių verslo įmonių.

Gražiausius lietuviškus krašto įmonių pavadinimus rinko visuomenė, gražiausiais pripažinti „Debesų pieva“, „Mėsos kraitė“, „Du medu“ ir „Šeštasis pojūtis“. Šių įmonių atstovams apdovanojimus įteikė meras ir administracijos direktorė. Atsiimdami apdovanojimus įmonių atstovai prisipažino, kad tokie rezultatai buvo staigmena, bet labai džiugi, o apdovanojimai  įpareigoja dar labiau stengtis darbuotis savo kraštui ir žmonėms.

Konferenciją tęsė pranešimai. Apie Prienų seniūnijos ir magnatų grafų Butlerių sąsajas papasakojo Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus muziejininkas Arūnas Kapsevičius, įžvalgomis apie Prienų bravoro reikšmę Prienų krašto istorijoje pasidalino istorikas Romas Vilčinskas, pranešimą „Prienų tiltas – tarp Suvalkijos ir Dzūkijos“ skaitė Prienų krašto muziejaus direktorės pavaduotoja, vyr. fondų  saugotoja Ernesta Juodsnukytė. Kokia yra Sklandytuvų gamyklos reikšmė Prienų rajonui ir Lietuvos sklandymui, išsamiai papasakojo Lietuvos aviacijos muziejaus Rinkinių apskaitos ir saugojimo skyriaus muziejininkas Eugenijus Raubickas.

Konferenciją užbaigė Mato Šalčiaus vardo premijos įteikimo ceremonija. Šiemet už fotografijų parodas ir leidinius premija paskirta keliautojui, fotožurnalistui, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos nariui Leonardui Skirpstui. Laureatą apdovanojo meras A. Vaicekauskas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

L. Skripstas padėkojo už, jo žodžiais tariant, ypatingą ir mielą įvertinimą. Laureatas prisipažino, kad su fotografija susidraugavo nuo septintos klasės ir jau būdamas devintokas pradėjo spausdinti ir publikuoti savo nuotraukas bei straipsnelius laikraštyje. Šio mielo darbo neatsisako ir dabar. Kartu po svečias šalis keliauja fotoaparatas, padedantis įamžinti objektus, reiškinius, o sugrįžus – rengiamos parodos. Baigdamas kalbą L. Skripstas, fotoaparato nepaleidęs iš rankų viso renginio metu, visus pralinksmino: „Dabar laikykitės – užversiu Prienus parodomis!“.

Šventinėje eisenoje – daugiau kaip 1300 dalyvių

Vakarop virš tūkstančio dalyvių ir motorizuotų transporto priemonių bei specialiųjų automobilių paradas iš Laisvės aikštės pajudėjo į Vasaros estradą prie Nemuno, kur vyko didysis vakaro koncertas. Nusidriekusi įspūdinga margaspalvė juosta iš viršaus buvo panaši į Prienų kraštą juosiantį Nemuno vingį.

Šventės pradžią paskelbė Prienų krašto himnas, kurį atliko Prienų KLC grupė „Aksomas“ ir buvęs žiburietis Vytautas Trakymas, bei mero A. Vaicekausko ir svečių sveikinimai.

Prienams nuotaikingą pasirodymą dovanojo Karinių oro pajėgų orkestras ir Alytaus šokio studija „Alemana“, Anykščių istorinių šokių studija „Baltoji Pavana“. Šventės vakaro dalyvius linksmino Irūna ir Marius Jampolskis, grupė „Biplan“ ir Donatas Montvydas su grupe. Tai įspūdinga Savivaldybės dovana gimtadienį švenčiančio krašto žmonėms ir svečiams.

Sekmadienis – sporto ir pramogų diena
Sekmadienio programa prasidėjo iškilmingomis šv. Mišiomis už Prienus ir prieniečius. Paprienėje, prie Greimų tilto, vyko sporto ir pramogų popietė bei miestelėnų agapė, skambėjo muzika ir dainos. Susirinkusieji varžėsi smiginio, mini stalo teniso, mini futbolo ir kitose sportinėse rungtyse. Mažiesiems buvo organizuotos linksmosios estafetės, pasijodinėjimas poniu ir kitos pramogos. Prienų krašto muziejus vykdė edukaciją „Baltam lape sugula istorijos“, o Visuomenės sveikatos biuras – sveikatinimo akciją.

Tradiciškai popietės metu visi buvo vaišinami mero sriuba.

Už puikiai suorganizuotą jubiliejinę šventę Prienų r. savivaldybės vadovai dėkoja šventės organizatoriams, dalyviams ir pagalbininkams: seniūnijoms, krašto įstaigoms, organizacijoms, bendruomenėms ir visiems, kurie prisijungė prie spalvingos, gausios eisenos, papuošusios šventę, policijos pareigūnams, savanoriams, kurie užtikrino sklandų judėjimą, taip pat informaciniams rėmėjams, paskleidusiems plačiai žinią apie Prienų gimtadienį, bei šventinę nuotaiką kūrusiems atlikėjams ir visiems Prienų krašto žmonėms.

Prienų r. savivaldybės informacija