Informuojame,  kad, vadovaujantis Prienų rajono savivaldybės tarybos 2005 m. sausio 20 d. sprendimu Nr. T3-15 patvirtintų Rajono miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių (galiojanti suvestinė redakcija 2014-05-03) 10 punktu, savivaldybės teritorijoje esančios įstaigos, įmonės, vaikų mokymo ir ugdymo įstaigos, daugiabučių namų savininkų bendrijos, garažų, sodininkų, namų statybos bendrijos, statybos ir remonto organizacijos, uždarosios akcinės bendrovės, akcinės bendrovės, individualių namų savininkai, nuomininkai ir kitos organizacijos savo teritorijose privalo:

  • laiku naikinti piktžoles ir žemės ūkio kultūrų kenkėjus, vegetacijos metu pjauti aukštesnę nei 20 cm žolę (ypač piktžoles), o vejose – aukštesnę nei 10 cm ir ne rečiau kaip kartą per mėnesį (nupjautą žolę reikia nedelsiant sugrėbti ir išvežti į specialiai skirtas kompostavimo aikšteles arba kompostuoti patiems), laiku iškirsti medžių atžalas, menkaverčius krūmus ir Sosnovskio barščius;
  • užtikrinti, kad teritorijoje nebūtų piktžolių, pasiekusių žydėjimo stadiją (piktžolės gali būti tik dygimo ar pradinėje augimo stadijoje).

Asmuo, turintis sklypą gyvenamojo namo ar kitokios paskirties statiniui statyti ir nepradėjęs statybos darbų, privalo sklypą prižiūrėti (pjauti žolę ir pan.) taisyklėse nustatyta tvarka.

Planuojama pradėti tikrinti žemės sklypus. Jei apžiūros metu bus nustatyta, kad sklypas neprižiūrimas, atsakingas už jo priežiūrą asmuo gali būti traukiamas administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnio 1 ir 2 dalis.

Prienų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai siekia ne nubausti, bet skatinti sklypų naudotojus tinkamai tvarkytis ir prižiūrėti savo turtą.

Neprižiūrimi, apleisti sklypai nepuošia miesto. Tokiuose sklypuose auga piktžolės, gyvena erkės, ten galima rasti statybinių atliekų, šiukšlių, sumedėjusių augalų, avarinės būklės medžių. Juos būtina tvarkyti, nes kitu atveju gali grėsti administracinės nuobaudos.

Prienų r. savivaldybės informacija