Liepos 7 d. Prienų r. savivaldybės tarybos posėdžių salėje vyko Pakoreguoto Prienų rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano koregavimo strateginio pasekmių aplinkai vertinimo (SPAV) ataskaitos pristatymas. Pristatyme dalyvavo Savivaldybės vadovai, specialistai, seniūnijų seniūnai, plano rengėjai, kiti suinteresuoti asmenys.

SPAV ataskaitos pristatymo metu buvo aptarti uždaviniai, kuriais siekiama vertinti tam tikrus plano tikslus, prioritetinės savivaldybės infrastruktūros plėtros teritorijos bei reikalavimai nustatytoms funkcinėms zonoms, kiti klausimai. Daug dėmesio buvo skirta atsinaujinančių išteklių energijos gamybos objektų, vėjo ir saulės elektrinių, vystymui, jų išdėstymo ir apsaugos zonų aptarimui. Išgirsta nemažai pastabų ir pasiūlymų dėl saulės ir vėjo elektrinių įrengimo, atstumų sušvelninimo ir kt., kuriuos išsakė Savivaldybės vadovai, architektai, atsinaujinančios energetikos projektų vystytojai. Plano rengėjai pažadėjo į visus pastebėjimus įsigilinti ir pabrėžė, kad pasiūlymus dėl plano koregavimo dar bus galima teikti iki rugsėjo mėnesio pradžios.

Seniūnijų seniūnai buvo paraginti atidžiai išnagrinėti SPAV dokumentus, atkreipiant dėmesį į savo teritorijas, o vėliau tam tikras pastabas ir pasiūlymus aptarti.

Susipažinti su Pakoreguoto Prienų rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano koregavimo strateginio pasekmių aplinkai vertinimo (SPAV) ataskaitos dokumentais galima teritorijų planavimo dokumentų informacinėje sistemoje (www.tpdris.lt, TPD Nr. K-RJ-69-22-105). Reikia įvesti nurodytą dokumento numerį. Dėl informacijos galima kreiptis į Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistę R. Sodaitienę tel. (8 319) 61146.

Prienų r. savivaldybės informacija