Rugpjūčio 11-oji buvo turininga diena. Be kitų kultūrinių renginių, vykusių Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos kiemelyje, Prienų krašto muziejuje, Prienų kultūros ir laisvalaikio centre įvyko du meno renginiai: 18 val. kūrybinių dirbtuvių „Pasaką kuria vaikai“ uždarymas ir 20 val. KLC rūsiuose – parodos „Po grindim…“ atidarymas.

Kūrybinių dirbtuvių „Pasaką kuria vaikai“ baigiamoji šventė

Kūrybinės dirbtuvės „Pasaką kuria vaikai“ – penktą kartą organizuota kūrybinė stovykla, kurioje dalyvavo 30 vaikų, dalis jų lankantys Socialinių paslaugų centro Dienos centrą. Visą savaitę vaikai, padedami vadovų, kūrė, piešė, šoko, dainavo, keliavo, žaidė folkloro žaidimus, mokėsi pynimo iš šiaudų, cirko elementų, mėgavosi kūrybos procesu, kurio rezultatais baigiamojo renginio metu džiaugėsi ir patys vaikai bei jų tėveliai, ir svečiai.

Tarp svečių – su Savivaldybės dovanomis atvykę meras A. Vaicekauskas bei administracijos direktorė J. Zailskienė. Vadovai pasidžiaugė stovykla ir visa komanda, kūrybiškai įgyvendintomis idėjomis, palinkėjo ateityje naujų sumanymų ir daug prasmingų, kūrybingų veiklų.

Padėkos žodį tarė ir padėkas vadovams bei savanoriams įteikė Prienų KLC direktorė V. Naudžiūtė.

Parodos „Po grindim…“ atidarymas

Parodos atidaryme dalyvavo Prienų r. savivaldybės mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, pavaduotojas A. Marcinkevičius, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas R. Zailskas, jaunųjų menininkų tėveliai, bendramoksliai, draugai, kiti svečiai.

Savivaldybės atstovai, perdavę ir mero A. Vaicekausko sveikinimus, padėkojo jaunimui už gražias ir prasmingas kūrybines iniciatyvas, už tai, kad jaunimas kuria savo krašte ir prisideda prie jo garsinimo, tėvams, mokytojams, Kultūros ir laisvalaikio centrui – už palaikymą, palinkėjo visai kūrybinei komandai gražių idėjų bei jų įgyvendinimo ateityje ir paskatinimui įteikė Savivaldybės dovaną.

Paroda „Po grindim…“ – jau antra kūrybingo jaunimo parengta paroda, eksponuojama Prienų KLC rūsiuose. Kaip sako jaunieji menininkai, šių metų paroda pratęsia žmogaus vidinio pasaulio temą ir kviečia analizuoti žmogaus būseną akistatoje su destrukcija. Jaunieji menininkai tai suvokia ne tik kaip fizinę, bet ir kaip emocinę destrukciją,nukreiptą į kitą žmogų arba į patį save.

Į klausimą, kodėl tęsiamas šis projektas, kūrybinė komanda atsako paprastai: „Praėjusiais metais pristatę pirmąją parodą supratome, kad Prienų krašte yra daug jaunų, kūrybingų žmonių, kurie neturi galimybės ir erdvės realizuoti save ir savo idėjas. Dėl tos priežasties nutarėme meno įvykį organizuoti antrąjį kartą.“

Šiais metais paroda didesnė ir žada lankytojus nustebinti unikaliomis instaliacijomis, provokuojančiomis idėjomis, kurios skatins kiekvieną pažvelgti į pasaulį kitu kampu. Kaip pagrindinį parodos skirtumą organizatoriai įvardina padidėjusį kūrybinės komandos narių skaičių. Tai leido jauniesiems kūrėjams meno įvykį vizualiai išauginti nuo 500 kv. m iki 900 kv. m

Paroda bus eksponuojama nuo rugpjūčio 11 dienos iki rugsėjo 11 dienos darbo dienomis nuo 18 iki 20 val. Įėjimas nemokamas.

Norint aplankyti parodą kitu laiku, galima kreiptis tel. +370 664 19400.

Prienų r. savivaldybės informacija