Spalio 18 d. nuo 15.00 iki 18.00 val. Prienuose vyks informacinė akcija prieš prekybą žmonėmis. Akcija prasidės Prienų PC „Maxima“ (Vytauto g. 17), kur į pirkinių vežimėlį bus talpinama informacija apie prekybą žmonėmis. Vežimėlis toliau judės į Prienų autobusų stotį, Prienų Laisvės aikštę, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos kiemelį, Prienų Beržyno parką ir savo maršrutą baigs PC „Maxima“ (Kauno g. 34). Kiekviename taške užtrunkant 15 min. Prie šios akcijos jungiasi: Prienų r. policijos komisariatas, organizacija „Raudonasis kryžius“, atvira jaunimo erdvė „Prienas“.

Šioje informacinėje kampanijoje dalyviai mobiliai judėdami po viešąją erdvę pasakoja apie prekybos žmonėmis grėsmes ir pavojus, naujas tendencijas, pagalbos suteikimą nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis, informuoja apie apsisaugojimo priemones ir būdus bei pagalbos linijos tel. Nr. 8 800 91119.

Prekyba žmonėmis – žmonių verbavimas, pervežimas, perdavimas, slėpimas ar jų priėmimas gąsdinant, panaudojant jėgą ar kitas prievartos, grobimo, apgaulės, sukčiavimo formas, piktnaudžiaujant padėtimi ar pažeidžiamumu arba mokant ar priimant pinigus ar kitą naudą tam, kad būtų gautas kito tą žmogų kontroliuojančio asmens sutikimas siekiant išnaudoti.
Šiandien pasaulyje egzistuoja daugybė prekybos žmonėmis formų. Jos nuolat kinta, atsiranda vis naujų būdų ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais. Raginame būti budriais ir saugiais, mokėti atpažinti įvairias prekybos žmonėmis formas, žinoti kaip padėti sau ir pažįstamam, pakliuvusiam į bėdą.

Prienų r. savivaldybės informacija