Prienų r. savivaldybė 2023-iuosius paskelbė kraštiečio rašytojo, poeto Vinco Mykolaičio-Putino metais. Įžanga į šių metų renginių ciklą tapo sausio 6 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vykęs V. Mykolaičio-Putino 130-ųjų gimimo metinių minėjimas.

Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė meras Alvydas Vaicekauskas, kuris padėkojo V. Mykolaičio-Putino artimiesiems už rašytojo atminimo ir gimtosios sodybos-muziejaus puoselėjimą, taip pat muziejininkams bei visiems, kurie sukvietė ir susirinko į V. Mykolaičio-Putino jubiliejaus paminėjimo šventę. Palinkėjo dar artimiau pažinti rašytoją, jo gyvenimą ir kūrybą ir išsinešti pačius geriausius įspūdžius.

Renginio metu skambėjo Vytauto Trakymo atliekamos dainos, V. Mykolaičio-Putino dienoraščio ištraukos, autoriaus kūryba, kuri skambėjo ir paties rašytojo balsu. Poeto kūrybą skaitė jaunasis Mykolaičių giminės atstovas Julius Mykolaitis, aktorius Rimvydas Jurkša, pranešimą skaitė Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio muziejaus muziejininkė Laimutė Raugevičienė. Renginio pabaigoje svečiai iš Lenkijos – Suvalkų lietuvių teatras „Sūduva“ dovanojo literatūrinį montažą „Vai eičiau, aš eičiau…“.

V. Mykolaičio-Putino gyvenimo ir kūrybos takais visus susirinkusiuosius vedė Tautvydas Vencius.

Prienų r. savivaldybės informacija