Sausio 20 dieną, penktadienį, vyko Prienų ir Birštono laikraščio „Gyvenimas“ šventė. Jos metu tradiciškai buvo pagerbti 2022-aisiais gražių ir prasmingų darbų nuveikę žmonės.

Prienų r. savivaldybė „Už Prienų vardo garsinimą“ šiemet apdovanojo Prienų kultūros ir laisvalaikio centro vokalinį ansamblį „Aksomas“. Apdovanojimą įteikė Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė. Vadovai dėkojo ansambliui už aktyvią ir produktyvią veiklą ne tik rajone, bet ir už jo ribų, muzikinės kultūros sklaidą ir tradicijų puoselėjimą, dainas, papuošiančias kiekvieną miesto šventę ar kultūrinį renginį. Linkėjo ir toliau garsinti Prienų kraštą savo pasiekimais, kūryba ir įkvepiančiais pasirodymais.

Savivaldybės vadovai pasveikino ir laikraščio „Gyvenimas“ redaktorę Ramutę Šimukauskaitę bei visą kolektyvą, padėkodami už ilgametį vertybinių tradicijų puoselėjimą ir palinkėdami sėkmės bei neišsenkančios kūrybinės energijos.

Šventiniame renginyje apdovanotas didelis būrys Prienų rajono atstovų, kurių darbai puošia kraštą ir prisideda prie Savivaldybės bendrų veiklos rezultatų. Apdovanojimus įteikė garbūs svečiai: Seimo narys Andrius Palionis, Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, Paramos ir labdaros fondo „Idėjų vartai“ atstovas Gintautas Bartulis, UAB „Doleta“ vadovas Vytautas Silevičius ir kiti.

Metų žmogumi išrinkta Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos muzikos mokytoja metodininkė, Maltos ordino pagalbos tarnybos Prienų grupės vadovė Lina Suchorukovienė, Metų projektu – Šilavoto Davatkyno bendruomenės iniciatyva įamžinti bažnyčios statytojo, mokyklos įkūrėjo, knygnešio, kun. Antano Radušio atminimą – pasodinti jo vardo parkas. (Davatkyno bendruomenės pirmininkė Viktorija Bielevičienė). Nominacija „Už ryžtą ateitį kurti Lietuvoje“ atiteko ūkininkams Austei ir Karoliui Kliučinskams iš Pakuonio sen. Malinavos k.

Už pasišventimą žmonėms, meilės ir gerų darbų pavyzdį apdovanotas Išlaužo Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos parapijos klebonas kun. Vilius Sikorskas.

Nominacija „Už pilietiškumą“ įteikta Kristinai ir Tautvydui Žukauskams iš Išlaužo sen., padėka už atsakingą socialinį darbą – Prienų r. sav. administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausiajai specialistei Laimai Dekaminavičienei.

Prienų r. savivaldybės Metų mokine išrinkta Prienų „Žiburio“ gimnazijos abiturientė Justė Milušauskaitė, Metų sportininku –  badmintono klubo „Svajonė“ bei Prienų kūno kultūros ir sporto centro badmintono grupės narys Ąžuolas Barkauskas.

Už ūkininkavimo tradicijų tęstinumą ir darnią partnerystę su vietos bendruomene buvo apdovanotas Stakliškių sen. ūkininkas Tadas Jurkonis.

Apdovanota ir kaunietė gydytoja Rūta Vilkauskienė bei Veiverių krašto ūkininkai (atstovavo Vytautas Drūlia), kurių pastangos ir susitelkimas padėjo atstatyti Rūtos prosenelių, pažangių tarpukario Veiverių krašto ūkininkų Ambrazevičių sodyboje stovėjęs paminklas. Nominacija „Sėkmės žingsnis“ įteikta verslininkui Donatui Žiobai.

„Gyvenimo“ laikraščio padėkas ir „Swedbanko“ Marijampolės regiono Prienų filialo dovanas pelnė „Metų projekto“ kategorijoje skaitytojų įvertinti projektai – Jiezno gimnazijos ir Vytauto Didžiojo universiteto projektas „Jiezno kraštas ir laikas“, taip pat Prienų krašto muziejaus ir Elenos Kurklietytės iniciatyva muziejuje įrengta rašytojo Prienų miesto garbės piliečio Vytauto Bubnio biblioteka.

Sveikiname visus laureatus ir nominantus!

Prienų r. savivaldybės informacija