Sausio 20 d. Prienų r. savivaldybėje vyko Prienų r. savivaldybės vadovų susitikimas su Kauno regiono plėtros tarybos atstovais ir rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovais dėl galimybių kurti Kauno regione sveikatos funkcinę zoną. Susitikime dalyvavo Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, Administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, Savivaldybės gydytojas V. Slauta, Savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus specialistai, rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovai.

Susitikimo metu Sveikatą stiprinančio Kauno regiono (SSKR) darbo grupės pirmininkas L. Dilys ir Kauno regiono plėtros tarybos direktorė S. Stočkienė pristatė sveikatos funkcinės zonos kūrimo tikslus, prioritetines sritis, preliminarius finansinius poreikius.

Anot SSKR darbo grupės pirmininko L. Dilio, Kauno regionas kelia ambicingus tikslus – suvienyti regiono mokslinį, praktinį, infrastruktūrinį potencialą, siekiant priartinti sveikatos profilaktines paslaugas, sveikatai skubias paslaugas arčiau kiekvieno regiono gyventojo, nepriklausomai nuo Kauno regiono savivaldybių dydžio ir ribų. Darbo grupės pasiūlymuose – defibriliatorių, mobilaus mamografo, mobilių ambulatorijų profilaktiniams patikrinimams, mobilaus odontologo kabineto įsigijimas. Šia įranga vėliau dalintųsi regiono savivaldybės. Taip pat dar reikės sukurti finansavimo ir administravimo modelį.

Kaip pažymėjo meras A. Vaicekauskas, sveikatos sritis rajone yra labai svarbi ir ją stiprinti būtina, tačiau reikia gerai įvertinti savivaldybėms ne tik galimybes jungtis į šią funkcinę zoną, bet ir užtikrinti paslaugų prieinamumą, kokybę, finansavimo šaltinius. Tam reikės susitarimų ir tarp savivaldybių vadovų, ir tarp sveikatos priežiūros įstaigų.

Artimiausiu metu planuojama sukurti algoritmą, kaip veiktų funkcinė zona, bei alternatyvas ir pateikti savivaldybėms svarstyti.

 

Prienų r. savivaldybės informacija