Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva šiais metais jau aštuntą kartą visoje Lietuvoje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Lietuvių kalbos dienų renginiai organizuojami vasario–kovo mėn. Siekiama kelti kalbos prestižą, priminti pareigą kalbą puoselėti, stiprinti mokymosi motyvaciją, telkti bendruomenes ir tiesiog drauge pasidžiaugti savo gražia, turtinga ir skambia kalba.

Mūsų krašto kalbos mylėtojai šią iniciatyvą taip pat palaiko ir tradiciškai organizuoja tam skirtas veiklas. Švietimo įstaigos, kultūros centrai, biblioteka, muziejus ir jų padaliniai kiekvienais metais suranda būdų, kaip atskleisti gimtosios kalbos grožį, jos ypatingumą ir svarbą. Planuojama surengti daugybę įvairiausių renginių: konkursų, viktorinų, protų mūšių, skaitymų, filmų peržiūrų, parodų, edukacijų, susitikimų ir kt. 2023 metai Seimo paskelbti Aukštaitijos ir Dzūkijos (Dainavos) metais, tad laukia tarmių popietės, diskusijos apie Lietuvos etnografinius regionus ir jų savitumą. Planuojama surengti ir keletą renginių, skirtų Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų metams paminėti. 2023-iaisiais minime ir kraštiečio V. Mykolaičio-Putino 130-ąsias gimimo metines, šiai progai skirti renginiai džiugins visus metus.

Lietuvių kalbos dienų renginių sąraše per 80 renginių. Suplanuoti renginiai bus įtraukti į visos šalies Lietuvių kalbos dienų renginių sąrašą, kuris skelbiamas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos interneto svetainėje.

Dėkojame visiems – ir Lietuvių kalbos dienų renginių organizatoriams, ir jų dalyviams. Esame įsitikinę, kad kiekvienas renginys, net ir pats mažiausias, kiekviena pastanga geriau pažinti kalbą, kalbėtis apie ją – svarbūs ir prasmingi.

Kviečiame švęsti Lietuvių kalbos dienas!

Lietuvių kalbos dienų renginiai