„Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Alytaus skyriuje kviečiami prisijungti savanoriai, norintys užmegzti galbūt vieną prasmingiausių savo draugysčių gyvenime”, – kviečia Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) Alytaus skyriaus savanorių koordinatorė Monika Aziulevičiūtė. Kviečiami žmonės, norintys užsiimti savanoriška veikla su vienišais senjorais Prienuose.

Kas trečias senjoras Lietuvoje – gyvena vienas

Vienišumo problema Lietuvoje yra tapusi masiniu reiškiniu. Vyresnių kaip 65 metų amžiaus žmonių Lietuvoje yra daugiau kaip pusė milijono ir kasmet vis daugėja, o kas trečias senjoras gyvena vienas, tad vienišumas – dažnas daugelio senjorų palydovas. Vienišumas nėra tik jausmas, vienišumas sukelia didelę žalą tiek emocinei, tiek fizinei žmogaus sveikatai.

Kai kurie senjorai neišeina iš namų ištisus metus. Psichologų teigimu, vienišumą išgyvenantys žmonės daug dažniau suserga depresija, jaučiasi neįdomūs, užmiršti ir niekam nereikalingi.

Norint spręsti senjorų vienišumo problemą, Lietuvos Raudonasis Kryžius vykdo programą „Šilti apsilankymai”. Ji skirta vienišiems, daugiausiai vyresnio amžiaus žmonėms, dėl sveikatos ir kitokių kliūčių retai išeinantiems iš savo namų, neturintiems artimų žmonių rato, jaučiantiems bendravimo stoką. „Padėkime liūdnas istorijas paversti šviesiomis“ – toks raginimas skamba „Šiltų apsilankymų” savanorystės kvietime.

Vienišiems senjorams iš savanorių daugiausiai reikia bendravimo

„Jei visi pasaulio žmonės būtų kaip jūsų savanoriai, tai tuomet žemėje būtų rojus“, – taip viena „Šiltų apsilankymų” programoje dalyvaujanti senjorė Vida apibūdino draugystę su savanoriais.

LRK savanorių koordinatorė Monika Aziulevičiūtė sako, kad svarbiausia veikla užsiimant savanoryste „Šiltų apsilankymų” programoje – reguliarus bendravimas su senjoru jo namuose arba globos įstaigoje. „Vyresni žmonės, gyvenantys vieni arba nelankomi globos įstaigose, būna labai išsiilgę bendravimo ir labai laukia savanorių vizitų, patikinu, kad senjorai labai vertina savanorių skiriamą laiką ir pačiomis įvairiausiomis formomis išreiškia dėkingumą”, – tikina Monika, kuri priduria, kad taip pat savanoriai programoje padeda senjorams užsiimti veiklomis, kurių vieni jie daryti jau nebegali, pavyzdžiui, išveda senjorus pasivaikščioti, kartu laisto gėles, skaito knygas, palydi į renginius, vykstančius vietinėje bendruomenėje ir nuolat su lankomais senjorais dalinasi vertinga informacija apie vienišumo įveikimo būdus, sveiką gyvenseną, judėjimo naudą.

Visi, norintys savanoriauti „Šiltų apsilankymų” programoje, sudalyvauja mokymuose, kuriuose sužino, kokia informacija naudinga dalintis su senjorais, kaip su senjorais susidraugauti ir išgirsta naudingos informacijos, kokia veikla būtų galima su lankomu senjoru užsiimti.

Savanorius motyvuoja pilnatvės jausmas

LRK savanorių koordinatorė Monika pasakoja, kad dažnai iš senjorų sulaukia labai gražių žodžių, bet teigiamų atsiliepimų netrūksta ir iš pačių savanorių. „Savanoriai vieningai teigia, kad nauda yra abipusė. Savanoris, lankantis senjorą, pasisemia daugybės teigiamų emocijų, dažnai savanoriaujantys žmonės – jau nebeturi savo senelių, todėl tai savotiškai užpildo tuštumą ir senelių trūkumą. Ir, žinoma, geri darbai visada atneša pilnatvės ir pasitenkinimo jausmą – turbūt šis jausmas labiausiai ir motyvuoja žmones savanoriauti”, – sako M. Aziulevičiūtė.

Visi, norintys savanoriauti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus „Šiltų apsilankymų” programoje arba turintys klausimų ir norintys sužinoti daugiau informacijos, kviečiami susisiekti el. paštu [email protected] arba telefono numeriu 860022870.