Vasario 21 d. į Prienų rajono neįgaliųjų draugijos ataskaitinį susirinkimą Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centre susirinko gausi žmonių su negalia bendruomenė.

2022 metų veiklos ataskaitą pristatė organizacijos pirmininkė Irena Valatkevičienė, kuri apžvelgė nuveiktus darbus, įvairias veiklas, padėjusias spręsti neįgaliųjų problemas, didinti savarankiškumą ir užimtumą, gerinti socialinę integraciją į visuomenę ir kt.

Neįgaliųjų draugijos pirmininkės ataskaitą išklausė ir Prienų r. savivaldybės vadovai.

Meras Alvydas Vaicekauskas, pasidžiaugdamas organizacijos veikla ir aktyvumu, pasidalino įžvalgomis, kad kiekvienais metais socialinių paslaugų poreikis gyventojams auga, o teikiančiųjų šias paslaugas gretos didėja. „Pavyzdžiui, 2007 m. socialines paslaugas rajono gyventojams teikė 6 socialinių paslaugų darbuotojai, o šiuo metu yra daugiau nei 70 darbuotojų, kurie teikia įvairaus pobūdžio paslaugas“, – pažymėjo meras.

Savivaldybė savo ruožtu taip pat stengiasi, kad tiek paslaugų spektras, tiek patalpų pritaikymas neįgaliesiems plėstųsi ir augtų. Meras kvietė ir toliau aktyviai bendradarbiauti su Savivaldybe ir dalintis savo lūkesčiais, o Savivaldybė, anot jo, stengsis pagal galimybes juos išpildyti, kad organizacijos ir veikla būtų įvairiapusė, ir neįgalieji jaustųsi pilnaverčiais visuomenės nariais.

Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė taip pat džiaugėsi draugijos puoselėjamomis vertybėmis bei veikla, ypač tuo, kad organizacija, kaip ir visos kitos rajono neįgaliųjų organizacijos, gavo akreditacijas teikti socialinės reabilitacijos paslaugas neįgaliesiems. Direktorė padėkojo visiems už aktyvumą, šiltą bendravimą ir palinkėjo įtraukti į draugiją kuo daugiau žmonių, savo veikla teikti džiaugsmą sau ir aplinkiniams.

Administracijos direktorės pavaduotojas Algis Marcinkevičius pabrėžė, kad bendrystė ir bendravimas praturtina kiekvieno žmogaus gyvenimą, ir linkėjo bendruomenei puoselėti šiuos santykius.

Kadangi ataskaitinis susirinkimas sutapo su Užgavėnėmis, jo dalyvius aplankė  šios šventės personažai su vaišėmis. Dainomis džiugino ir daug malonių akimirkų susirinkusiesiems suteikė neįgaliųjų ansamblis „Nemunaičiai“ bei kiti meno atlikėjai.

Prienų r. savivaldybės informacija