Vasario 22 d. Prienų r. savivaldybėje vyko susitikimas su AB Vidaus vandens kelių direkcijos ir pramoginės ir keleivinės laivybos verslo atstovais. Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, direktorės pavaduotojas Algis Marcinkevičius, Statybos ir ekonominės plėtros bei Architektūros ir urbanistikos skyrių specialistai, Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius Vitalijus Vinokurovas su komanda, taip pat keleivinės laivų asociacijos „Nemunas“ prezidentas ir MB „Birštono kruizas“ įkūrėjas Mindaugas Žiedelis.

Susitikime aptartas Nemuno vagos gilinimo ties Prienais klausimas ir laivybos sąlygų gerinimo Nemuno aukštupyje perspektyvos.

Praėjusių metų vasarą po Prienų r. savivaldybės ir Vidaus vandens kelių direkcijos vadovų pasitarimo iš Direkcijos gautas pažadas šiemet įgyvendinti upės valymo darbus ties Prienais davė impulsą pagaliau įgyvendinti seną svajonę ir atgaivinti laivybą Nemunu. Savivaldybės ir keleivinės laivybos entuziastų bendradarbiavimo pagrindu pernai startavo naujas maršrutas Birštonas–Prienai–Birštonas laivu „Algirdas“. Šis maršrutas sulaukė didelio vietos gyventojų ir turistų susidomėjimo, todėl buvo nuspręsta tęsti bendradarbiavimą.

Nors yra planų pratęsti laivo maršrutą iki Balbieriškio ir link tos pusės valyti upę, bet pasitarime nuskambėjo žinia, kad Nemuno aukštupio valymui Susisiekimo ministerija šiemet neskyrė lėšų, todėl šiuos darbus organizuojanti Vidaus vandens kelių direkcija atlieka tik komercinius užsakymus.

Kaip sakė Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, ir Savivaldybė, ir verslininkai nori, kad laivyba vyktų ir link Balbieriškio, todėl sieks užtikrinti tinkamas sąlygas. „Buvome gavę Direkcijos pažadą, jog jau šiemet vaga bus išvalyta. Deja, jaučiamės nuvilti tiek valstybės politikos, kuri rodo, kad vandens kelių ir laivybos infrastruktūros gerinimas nėra svarbus, tiek Vidaus vandenų kelių direkcijos, kuri mūsų neinformavo apie galimybę darbus vykdyti toliau, jeigu juos finansuoja savivaldybė, ir nepasiūlė šio kelio. Mes būtume rimtai svarstę tokią galimybę. Nepaisant to, laivyba Nemunu šiais metais vyks, kaip ir buvo aptarta su paslaugos teikėju. Vis tiek tvarkysimės, planuosime vietas mažesnėms prieplaukėlėms ir ieškosime finansinių šaltinių bei kitų galimybių“, – kalbėjo meras A. Vaicekauskas.

Anot Administracijos direktorės J. Zailskienės, Savivaldybės požiūris į laivybą Nemunu yra labai rimtas, todėl, be susitikimų ir rimtų pokalbių su atsakingų institucijų atstovais, buvo padarytas didelis Savivaldybės įdirbis: atnaujinta ir netoli tilto pastatyta prieplauka, iki prieplaukos išasfaltuotas takas, kuris sujungė Revuonos parką su apžvalgos aikštele prie Nemuno, kad keleiviai saugiai išliptų iš laivo ir patektų į miestą krantine. Nuosekliai tvarkomos upės pakrantės abiejose jos pusėse, tiesiami pėsčiųjų takai. „Siekiame, kad kuo daugiau turistų pamatytų mūsų miestą ne tik pėsčiomis, bet ir atplaukę laivu, ir tas jau vyksta, tačiau norime, jog būtų galimybė nuplaukti ir iki Balbieriškio atodangos. Susitarimų nesilaikymas ir prioritetų pasikeitimas atitolina planus“, – neslėpdama nusivylimo kalbėjo Administracijos direktorė.

Savivaldybė neketina nuleisti rankų ir dar kartą rašys raštą ir mėgins įtikinti Susisiekimo ministeriją, kad ši skirtų finansavimą Nemuno upės valymo darbams vykdyti. Na, o kol pavyks susitarti dėl Nemuno vagos iki Balbieriškio išvalymo, vasarą vėl laukia plaukimai ne tik iš Birštono į Prienus, bet ir iš Prienų į Birštoną. Tuo pačiu tikimasi, kad atsiras ir drąsių mažesnių laivų savininkų, kurie pradės teikti vandens pramogų paslaugas krašto gyventojams bei svečiams.

Prienų r. savivaldybės informacija