Prienų r. savivaldybė planuoja rengti paraišką ir dalyvauti tęstiniame tarptautiniame INTERREG projekte. Tikslas – įamžinti didikų Pacų atminimą Prienų krašte. Balandžio 4 d. vykusiame darbo grupės pasitarime, kuriame dalyvavo Administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Investicijų skyriaus vedėja V. Tumelienė ir vyr. specialistė A. Deltuvienė, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D. Joneliūnienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis, vyr. specialistė E. Jakimavičiūtė, buvo aptartos projekto gairės. Pavykus laimėti, projektas bus įgyvendinamas kartu su Vilkaviškio turizmo ir informacijos centru (TVIC) bei partneriais iš Lenkijos, vienas iš jų – Varšuvos universitetas.

Tą pačią dieną įvyko ir nuotolinis pasitarimas su Vilkaviškio TVIC, jo metu aptartos numatomos turizmą skatinančios rinkodaros priemonės, kiti klausimai.

Pirmojo projekto metu Pacų atminimas buvo įamžintas Prienų, Vilkaviškio ir Suvalkų kraštuose. Įgyvendinant veiklas įsigyta suvenyrų, išleista informacinių leidinių, surengta konferencijų. Vieni iš svarbiausių darbų – Jiezne pastatyta skulptūra su Pacų giminės simboliu lelija, bronziniai Pacų krėslai ir batai, Pacų rūmų maketas, įrengti dviračių stovai, stendai, grindinio plytelės su lelijos ženklu ir kt. Dviračių stovai buvo įrengti ir Prienuose, taip pat ant Nemuno kranto, prie LDK Kęstučio paminklo, buvo įrengti stacionarūs žiūronai, Revuonos parke – 3D stendas, Paprienėje – dviračių remonto stotelė.

Antrasis projektas aprėptų didikų palikimą nuo Varšuvos iki Vilniaus. Varšuvos universitetas planuoja išleisti kelionių vadovą trimis (lenkų, anglų ir lietuvių) kalbomis. Vilkaviškio TVIC taip pat yra numatęs savo veiklas, o Prienų r. savivaldybė ir šį kartą dėmesį žada skirti Jieznui bei Prienams, kur didikai Pacai paliko ryškiausius pėdsakus.

Anot Administracijos direktorės J. Zailskienės, sėkmingai įgyvendintas pirmasis projektas ir teigiami turistų bei vietos gyventojų atsiliepimai suteikė impulso, atsiradus galimybei, tęsti projektą ir įgyvendinti dar daugiau idėjų. Antra vertus, projektas yra labai prasmingas, stiprina bendradarbiavimo ryšius bei iniciatyvas su kaimyninėmis savivaldybėmis, kuriant turizmo maršrutus.

Kadangi tai yra konkursinis projektas, tai pateikus paraišką balandžio pabaigoje teks laukti, kokį sprendimą priims 2021–2027 m. Interreg Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos vykdytojai.

Prienų r. savivaldybės informacija