2023 m. balandžio 19 – gegužės 2 d. vyko balsavimas už labiausiai patikusius gyventojų pateiktus projektų idėjų pasiūlymus, skirtus gyvenamajai aplinkai gerinti. Balsuoti buvo pateikti 3 projektų pasiūlymai Prienų miesto kategorijoje ir 3 projektų pasiūlymai Prienų rajono (išskyrus Prienų miestą) kategorijoje.

Iš viso buvo gauta 2328 (2022 m. – 3760) balsavimo biuleteniai (iš jų 868 elektroniniai ir 1460 popierinių), iš kurių galiojantys – 2136 (2022 m. – 3370). Ne visi balsavusieji atidavė savo balsą abiejose projektų kategorijose.

192 (2022 m. – 390) balsavimo biuleteniai buvo pripažinti negaliojančiais. Didžioji dalis popierinių balsavimo biuletenių buvo pripažinti negaliojančiais, nes tas pats asmuo balsavo ir elektroniniu būdu. Kai kurie balsavusieji vienoje kategorijoje pažymėjo daugiau negu vieną projektą, nenurodė privalomų duomenų (gimimo datos, adreso) ar nepasirašė, balsavo ne Prienų rajono savivaldybės gyventojai. Buvo rasta ir to paties asmens užpildytų popierinių biuletenių. Elektroninių balsavimo biuletenių negaliojimo dažniausios priežastys buvo šios: tas pats asmuo užpildė kelis elektroninius balsavimo biuletenius, balsavo ne Prienų rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę arba jaunesni nei 16 metų asmenys, biuletenyje nepateikti privalomi duomenys apie asmenį (vardas, pavardė, gimimo data).

Atsižvelgiant į Savivaldybės biudžete numatytą finansavimą, 2023 m. bus įgyvendinti du (po vieną kiekvienoje kategorijoje) daugiausia balsų surinkę projektų idėjų pasiūlymai:

1. „Skulptūra „Asmenukė prie Nemuno“. Projekto vieta – apžvalgos aikštelė prie Greimų tilto. Projekto tikslas – įrengti patrauklų meninį ir turistinį objektą. Siūloma pastatyti asmenukę besidarančios merginos su šuniuku bronzinę skulptūrą, kuri kvies tiek turistus, tiek Prienų krašto gyventojus kartu įsiamžinti prie Nemuno kilpos. Projekto vertė – 35 000 Eur.

2. „Istorinės atminties simbolio-paminklo 1944–1953 m. Stakliškių krašto partizanams ir jų rėmėjams atminti pastatymas“. Projekto vieta – Atminimo kalnelis Stakliškėse. Projekto tikslas – įrengti akmeninę skulptūrą, skirtą partizaninei kovai Stakliškių apylinkėse 1944–1953 metais, kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę partizanams bei jų rėmėjams atminti. Projekto vertė – 19 200 Eur.

Balsavimo rezultatai:

Prienų miesto kategorijos projektai Balsų skaičius
„Skulptūra „Asmenukė prie Nemuno“ 682
„Sporto klubas po atviru dangumi“ 671
„Anties sodas“ 524

 

Prienų rajono kategorijos projektai Balsų skaičius
„Istorinės atminties simbolio-paminklo 1944–1953 m. Stakliškių krašto partizanams ir jų rėmėjams atminti pastatymas“ 828
„Jiezno gimnazijos lauko erdvės kiekvienam. Laisvalaikio ir sveikatinimo įrenginių įrengimas“ 612
„Pažintinės, rekreacinės aplinkos sutvarkymas prie Čiudiškių piliakalnio“ 579

Nauji projektų idėjų pasiūlymai Stakliškių k. ir Prienų apžvalgos aikštelėje prie Greimų tilto galės būti įgyvendinami tik po 3 metų. Apribojimų kitais metais teikti tokius pačius, tačiau šiemet nelaimėjusius projektų idėjų pasiūlymus nėra.

Prienų rajono savivaldybės informacija