Gegužės 14–21 d. trys Prienų lopšelių-darželių „Saulutė“, „Gintarėlis“ ir „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos (Jūratė Vilkaitė-Barcelos, Vita Tkačiovienė ir Jolanta Miliauskienė) dalyvavome Barselonoje vykusiuose „Erasmus+“ programos kursuose „Pirmiausia vaikas: Montessori, Reggio Emilia sistema ir šiuolaikiniai požiūriai į ikimokyklinį ugdymą“. Galimybę vykti į šiuos mokymus suteikė Švietimo ir sporto skyriaus koordinuojamas projektas, kuris yra Prienų rajono savivaldybės administracijos ,,Erasmus“ plano 2021–2027 m. dalis.

Sužinojome daug apie Marija Montessori, Reggio Emilia ir Bruno Munari ugdymo filosofiją ir metodus. Kartu su mokymų centro „Europass“ dėstytoja Federica Di Bartolomeo praktinių veiklų metu mokėmės taikyti įvairius mokymo ir mokymosi metodus, pristatėme savo sumanymus, dalijomės patirtimi. Naujų idėjų suteikė ir įdomi kultūrinė mokymų dalis – lankėme „Cosmo Caixa“ mokslo bei Pablo Picasso muziejus, gražiausias Barselonos vietas, daug sužinojome apie šio Ispanijos regiono kultūrą.

Mokymai įkvėpė mus dirbti šiuolaikiškiau, padėjo atrasti naujas idėjas, kaip keisti kasdienį darbą ir ugdyti savimi pasitikinčius ir kūrybingus vaikus.

Projektui paramą suteikė Europos Sąjunga. Šiame tekste atspindėtas autoriaus požiūris, o Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija nėra atsakingi už pateikiamos informacijos turinį.

Mokymų dalyvės