Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, mūsų šalyje nelaimingą atsitikimą darbe kasmet patiria per 4000 žmonių, iš jų apie pusantro šimto susižaloja itin sunkiai ar mirtinai.

Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtos informacijos apie 2022 metais atskirose savivaldybėse įvykusių sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičių duomenimis, Lietuvoje įvyko 146 sunkūs nelaimingi atsitikimai  darbe ir 34 mirtini. Aštuoniose Kauno apskričiai priklausančiose savivaldybėse užfiksuoti 39 susižalojimo atvejai darbe. 35 iš jų sunkūs ir 4 pasibaigę mirtimi. Galime pasidžiaugti, kad 2022 metais Prienų rajono savivaldybėje sunkių arba mirtimi pasibaigusių nelaimingų atsitikimų darbe nebuvo.

Darbo sauga yra ne tik kiekvieno dirbančiojo asmeninė atsakomybė, bet ir darbdavių, kurie privalo užtikrinti saugią aplinką. Dažniausiai nelaimingi atsitikimai įvyksta dėl netinkamo darbuotojų parengimo ir saugos taisyklių nesilaikymo. Daug nelaimių atsitinka ir kelionių į darbą ir iš jo metu.

Prienų r. savivaldybės informacija