Birželio pradžioje vyko Naujosios Ūtos, Pakuonio ir Išlaužo seniūnijų ataskaitiniai susirinkimai. Prieš susirinkimus Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas kartu su komanda lankėsi seniūnijų apylinkėse, bendravo su gyventojais, apžiūrėjo kelių būklę, tvarkomus objektus.

Birželio 1 d. Savivaldybės komanda susitiko su Naujosios Ūtos seniūnu, seniūnaičiais ir bendruomenių pirmininkais. Kaip ir kitose seniūnijose, pagrindinė problema – keliai ir jų priežiūra. Ypatingai sausas pavasaris sukėlė daug nepatogumų šalia žvyrkelio gyvenantiems žmonėms. Dulkes kelia ne tik vietinis pravažiuojantis transportas, sunkiasvorė technika, bet ir į rajoną atvykstantys žvejai ar kitaip laisvalaikį gamtoje praleisti norintys poilsiautojai. Patys gyventojai ieško išeičių – beria specialią druską, kuri sumažina dulkėtumą, prašo greitį ribojančių ženklų, bando kalbėtis su netoliese dirbančiais ūkininkais. Savivaldybės atstovai pažadėjo pasidomėti druskos, skirtos dulkėtumo mažinimui, efektyvumu, taip pat ragino gyventojus raštu kreiptis į Eismo saugumo komisiją dėl greitį ribojančių ženklų įrengimo. Su bendruomenių pirmininkais diskutuota ir apie uždaromą Naujosios Ūtos ikimokyklinio ugdymo skyrių bei buvusios mokyklos pastato likimą. Gyventojai sutinka, kad vaikų gyvenvietėje mažėja, tad suprantamas ir mokyklos uždarymo klausimas, tačiau neramina didelio pastato ateitis. Aptarta galimybė dalį pastato perduoti bendruomenei, tačiau pasidomėjus kitų bendruomenių ir seniūnaičių patirtimi nutarta neskubėti ir įvertinti poreikį. Pristatydamas seniūnijos ataskaitą Algis Aliukevičius pasidžiaugė paėjusiais metais Naujojoje Ūtoje nutiestais centralizuotais vandentiekio tinklais, pastatyta vandenviete ir vandens gerinimo įrenginiais bei padėkojo gyventojams už aktyvų ir geranorišką jungimąsi prie tinklų.

Birželio 5 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas su vadovais lankėsi Pakuonio apylinkėse – Pašventupio, Bačkininkų kaimuose, Vanguose ir šalia esančiame žvyro karjere, Pagirmuonio dvare. Savivaldybės specialistai apžiūrėjo žaidimų aikštelę, esančią prie Ašmintos daugiafunkcio centro, su seniūnu aptarė dangos atnaujinimo galimybes. Susitikime su gyventojais daug diskutuota apie vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtrą. UAB „Prienų vandenys“ direktorius Rimantas Ignatavičius paragino gyventojus atsakingai tvarkyti nuotekas, esant galimybei jungtis prie centralizuotų tinklų, atsakė į gyventojus neraminančius klausimus. Pakuonio seniūnas Antanas Keturakis pristatė artimiausius planuojamus darbus seniūnijoje – Kuonios tvenkinio valymą, kapinių takų tvarkymą, pavojingų medžių pjovimą, viešųjų erdvių apšvietimo plėtrą, šalikelių priežiūrą. Pasidžiaugta pernai seniūnijai nupirktu traktoriumi, kuris jau per pirmą žiemą sniego valymo išlaidas sumažino beveik keturis kartus. Susirinkime vicemerė Jūratė Zailskienė paragino gyventojus nebijoti namų renovacijos, kreiptis ne tik į seniūną, bet ir UAB „Prienų butų ūkis“ specialistus, kurie atsakytų į rūpimus klausimus ir padėtų imtis veiksmų.

Susitikimą su Išlaužo seniūnu, gyventojais, seniūnaičiais ir bendruomenių pirmininkais Savivaldybės vadovai pradėjo nuo apylinkių apžiūros. Aplankytas Pakumprio kaimas ir jame esanti Liepų gatvė, kuriai reikalingas remontas – vietomis visai nėra asfalto, kai kur jis užneštas žemėmis, sulūžinėjęs. Gale gatvės įsikūrusios įmonės vadovas aprodė tvarkomą pastatą, teritoriją, su Savivaldybės vadovais kalbėjo apie verslo rėmimo galimybes, plėtrą, artimiausius planus. Pasidžiaugta, kad Prienų rajone įsikūrusios įmonės ne tik kuria verslus, bet nori prisidėti ir prie kaimo bendruomeninės veiklos. Vadovai apžiūrėjo Purvininkus, Rutkiškes, Gražučius. Visose gyvenvietėse dar trūksta asfaltuotų kelių, sutvarkytų kelkraščių, bet akį džiugina gražiai prižiūrimos sodybos, gyventojų iniciatyva puošiama aplinka, viešosios erdvės. Susitikime išklausyta seniūno Tomo Skrupsko ataskaita, diskutuota su gyventojais. Daugiausia klausimų kelia pasikeitusi kelių remonto prioritetų tvarka. Vicemerė Jūratė Zailskienė papasakojo apie tvarkos keitimo priežastis, atsakė į gyventojų klausimus apie konkrečių gatvių remonto planus. Gyventojai skundėsi keturračių ir motociklų vairuotojais. Vieni jų renkasi gerus kelius ir taip viršydami leistiną greitį kelia pavojų tiek sau, tiek ir aplinkiniams, kiti važiuoja bekelėmis, miškais ir taip gadina dažniausiai jau ir taip prastą kelią. Sutarta, kad pažeidimai bus fiksuojami ir kreipiamasi į policijos pareigūnus.

Meras ir jo komanda pastebi, kad šiais metais pradėtas apylinkių lankymas ir bendravimas su gyventojais prieš susirinkimus duoda puikius rezultatus. Vadovai turi galimybę savo akimis pamatyti tiek kelių būklę, tiek ir tvarkomus objektus, pabendrauti su gyventojais jiems rūpimais klausimais. Ateityje tokių išvykų ir susitikimų daugės, tad ir Savivaldybė bus arčiau žmonių, o sprendimų ieškojimas taps lengvesniu.

Prienų r. savivaldybės informacija