Birželio 8 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko tyrimo „Savivaldybių kultūros indeksas 2021“ pristatymas ir rajono kultūros darbuotojų diskusija, kurią moderavo Prienų r. savivaldybės vicemerė Jūratė Zailskienė ir Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis. Lietuvos kultūros tarybos užsakymu tyrimą atliko Vilniaus universiteto mokslinė darbuotoja Kristina Mažeikaitė. Tyrimo, kurio metu palygintos visos Lietuvos savivaldybės, subindeksą sudaro kultūros organizacijos, kūrėjai, kultūros makroekonomika, finansavimas kultūrai, dalyvavimas kultūroje ir socialinis kapitalas, kultūros paveldas, pokyčių grupė.
Vicemerė Jūratė Zalskienė pasidžiaugė, kad bendrame tyrimo kontekste Prienų r. savivaldybė pagal visus rodiklius tarp 60 Lietuvos savivaldybių užima 16-ąją vietą. Ir nors rezultatas tikrai geras, bet kartu su kultūros įstaigų vadovais ir darbuotojais buvo aptarti tyrimo rodikliai, diskutuota apie silpnesnes mūsų savivaldybės kultūrinės veiklos sritis. Sutarta, kad reikia daugiau dėmesio skirti meno kolektyvų įvairesnei veiklai, didinti jų kiekį, stengtis pritraukti kuo daugiau gyventojų pristatant kultūros centrų, bibliotekos, muziejaus organizuojamus renginius, edukacijas ir kitas veiklas, galvoti apie kultūros įstaigų klasterį rajone, organizuoti menininkų kūrybines rezidencijas, aktyviau bendradarbiauti su nevyriausybinėmis organizacijomis.
Tokio pobūdžio diskusija vyko pirmą kartą, bet sutarta jas organizuoti reguliariai ir kartu aptarti rajono kultūros vystymosi kryptis, bendradarbiavimą tarp visų įstaigų, dalintis patirtimi.
*