Birželio 15 d. Prienų r. savivaldybėje vyko seniūnų, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro, „Kauno švaros“ atstovų ir Savivaldybės vadovų bei specialistų susitikimas, kurio metu aptarti šiukšlių tvarkymo, kelių priežiūros, sutartinių įsipareigojimų vykdymo ir apleistų pastatų klausimai.

Pirmojoje susirinkimo dalyje Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, vicemerės J. Zailskienė ir L. Jančiukienė, administracijos direktorė J. Mickevičienė, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys kartu su atliekų priežiūros centrų atstovais aptarė šiukšlių tvarkymo klausimus rajone. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro specialistė paslaugų organizavimui E. Zalieckienė pasidžiaugė, kad visame Prienų rajone sumažėjo išvežamų šiukšlių kiekis, vadinasi, žmonės pradėjo geriau rūšiuoti. To priežastis – dar pernai pradėti dalinti maisto atliekų kibirėliai. Susitikime priminta, kad jau kuris laikas yra priimtas aplinkos ministro įsakymas, nurodantis, jog įmonės gali nemokamai gauti pakuotėms skirtus konteinerius ir jų išvežimas nėra apmokestinamas. Sutarta šia informacija pasidalinti plačiau, kadangi šiuo metu Prienų rajono įmonių šiukšlių rūšiavimas dar labai prastas. Nemaža problema yra šiukšlių rūšiavimas ir išvežimas kapinių teritorijose. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro specialistai siūlo mažinti mišrių komunalinių atliekų konteinerių skaičių, taip skatinant atidžiau rūšiuoti stiklo, plastiko, pakuočių ir žaliąsias atliekas. Savivaldybės vadovai turėjo pastabų dėl perpildytų konteinerių kapinėse, dėl kurių sulaukiama ir gyventojų priekaištų. Atliekų tvarkymo įmonių atstovai prašė seniūnų atkreipti į tai dėmesį ir laiku informuoti vežėjus. Prienų rajone nuolatos tikrinami ne tik bendrieji miesto, bet ir privatūs bei įmonių turimi konteineriai. Užfiksavus netinkamo atliekų rūšiavimo atvejų informacija perduodama Savivaldybei, skiriamas perspėjimas, o vėliau ir nuobauda.

Susitikimo su seniūnais metu Statybų ir ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Raminta Baranauskienė aptarė žvyruotų kelių ir šalikelių priežiūros klausimus. Sutarta su seniūnais rinkti informaciją apie blogiausios būklės kelius gyvenvietėse, didžiausių darbų reikalaujančias šalikeles. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas pabrėžė, kad šalikelių priežiūra turi tapti prioritetu. Neužtenka vien apgenėti šakas, reikia imtis didelių darbų – rauti krūmynus ir medžius su šaknimis, tvarkyti sankasas, kad vėliau būtų galima pjauti žolę, žiemą valyti sniegą ir užtikrinti saugų kelio eksploatavimą. Seniūnai paraginti atidžiau sekti sutartinius įsipareigojimus, nebijoti iš rangovų reikalauti atlikti darbus laiku ir kokybiškai, o dėl pažeidimų, neįvykdytų ar blogai atliktų darbų raštu kreiptis į atsakingas įmones.

   

Susirinkusieji aptarė ir apleistų sklypų problemas. Visame rajone apleistų statinių ir sklypų daug. Vieni jų neprižiūrimi piktavališkai, kitų šeimininkai nuolatos informuojami ir drausminami, trečių savininkai nežinomi, tad reikalingos sklypų ir statinių pripažinimo bešeimininkiais procedūros. Neprižiūrimų teritorijų savininkai yra perspėjami, o kartojantis bendrosios tvarkos pažeidimams baudžiami administracine tvarka. Kaimynai, gyvenantys šalia tokių sklypų, skundžiasi pavojingais statiniais, neprižiūrimais medžiais, žole, tai ne tik nepuošia kaimynystės, bet ir kelia pavojų praeiviams.

Savivaldybės meras A. Vaicekauskas paragino seniūnus būti aktyvius, glaudžiai bendrauti su gyventojais, nepalikti problemų nuošalyje, kreiptis į Savivaldybę ne tik turint bėdų, bet ir idėjų, dalintis patirtimi vieniems su kitais ir tęsti pradėtus darbus.

 

Prienų r. savivaldybės informacija