Nuo liepos 1 dienos įsigalios Seimo priimtos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pataisos: pradės veikti nauja priemonė – apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis, kuris smurtaujantį asmenį įpareigos nedelsiant laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos. Ši priemonė – naujas iššūkis ir policijai, ir savivaldybėms, kadangi savivaldybėms teks pasirūpinti smurtautojo apgyvendinimu, jeigu jis neturės kur laikinai apsigyventi.

Savivaldybėje antradienį įvyko pasitarimas, kuriame dalyvavo meras Alvydas Vaicekauskas ir kiti vadovai, Alytaus AVPK Prienų r. PK viršininkas Andrius Rupeikis, Policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus vadovas Albinas Jakimavičius, Prienų seniūnijos atstovai bei specialistai.

Pasitarime atkreiptas dėmesys, kad, įsigaliojus apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderiui, esant smurto artimoje aplinkoje rizikai, smurto pavojų keliantis asmuo bus įpareigojamas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena kartu su smurto pavojų patiriančiu asmeniu, nesilankyti, nesiartinti prie jo ir kartu su juo gyvenančių asmenų 15 parų. Taip pat privalės nurodyti vietą, kurioje laikinai apsigyvens, o jeigu tokios vietos neturės, bus nukreiptas savivaldybės nurodytu adresu, tačiau į vietą turės nuvykti pats. Policijos pareigūnai vykdys patikrą ir, jeigu bus nustatyta pažeidimų, galimam smurtautojui bus taikoma administracinė atsakomybė.

Policijos atstovai teigė, kad pareigūnai turės aiškią tvarką, pagal kurią priimamas sprendimas dėl smurto orderio, dėl smurto iš namų iškeldintam asmeniui bus sudarytos sąlygos orderį skųsti. Anot A. Rupeikio, laimei, kad tokių atvejų, kai iš smurtinės aplinkos patraukto linkusio smurtauti asmens nėra kur apgyvendinti, kol kas yra mažai.

Pasitarime buvo aptartos ir viešosios tvarkos, psichotropinių medžiagų vartojimo tarp nepilnamečių, keturračių vairuotojų ir motociklininkų elgesio keliuose problemos. Savivaldybės vadovams ir specialistams sulaukiant rajono gyventojų nusiskundimų dėl minėtų transporto priemonių vairuotojų chuliganiško elgesio keliuose, policijos pareigūnai ragino nebijoti fiksuoti pažeidimus (fotografuoti transporto priemones, kad matytųsi valstybiniai numeriai) ir pranešti policijai. Jeigu baiminamasi viešumo, galima tai daryti anonimiškai.

Prienų r. savivaldybės informacija