Birželio 12-ąją Sevilijoje, Ispanijoje, pagal „Erasmus+“ programos projektą mokymosi kursuose apie mokinių motyvaciją dalyvavome keturios Prienų rajono mokytojos: pradinių klasių mokytojos Ramutė Švedienė (Balbieriškio pagrindinė mokykla) ir Valė Petkevičienė (Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija), anglų kalbos ir istorijos mokytoja Kamilė Navickaitė (Pakuonio pagrindinė mokykla) bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Levutė Karčiauskienė (Prienų „Žiburio“ gimnazija). Kursai tęsėsi penkias dienas.

Esminis mokymų šūkis „Nuo magiškų sprendimų iki veiksmų schemų“ atitiko visas penkias kursų dienas: išklausę teorines prielaidas ir pamatę įvairius mokinių motyvacijos kėlimo metodus bei būdus, kiekvieną dieną daug metodų išbandėme praktiškai ne tik auditorijoje, bet ir kultūrinėse erdvėse. Atlikome mūsų mokymų vadovo Andrew skirtas įvairias užduotis ir tuoj pat reflektavome, kas tinka ir kaip tai būtų galima pritaikyti savo mokiniams. Atsitraukusios nuo žinių perteikimo kultūros supratome, kad mokymosi sėkmę lemia tikslingas motyvacijos skatinimas, o mokytojas yra pagrindinis ir svarbiausias jos lėmėjas.

Nuoširdžiai dėkojame Prienų r. sav. administracijos Švietimo ir sporto skyriaus komandai, padėjusiai įveikti visus iššūkius, bei savo mokyklų administracijoms, suteikusios galimybę dalyvauti mokymuose apie mokinių motyvaciją.

Projektui paramą suteikė Europos Sąjunga. Šiame tekste atspindėtas autoriaus požiūris, o Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija nėra atsakingi už pateikiamos informacijos turinį.

Levutė Karčiauskienė,
Prienų „Žiburio“ gimnazijos
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Autorės nuotraukos: