Liepos 24 d. Prienų r. savivaldybėje vyko susitikimas su Lietuvos kariuomenės atstovais. Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas su komanda, LDK Algirdo mechanizuoto pėstininkų bataliono vadas plk. ltn. Darius Žūkas ir jo komandos nariai, Savivaldybės administracijos specialistai, seniūnijų seniūnai.

Pasitarime buvo pristatytas Algirdo mechanizuoto pėstininkų batalionas, jo misija ir tikslai, papasakota apie karių dalyvavimą tarptautinėse misijose, pasirengimą šalies gynybai bei taikos metų užduočių vykdymui. Vėliau aptartas pasiruošimas artėjančioms pratyboms, kurios vyks rugpjūčio mėn. 16–27 dienomis Prienų ir Kauno rajonų vietovėse, ir bendradarbiavimo klausimai.

Kaip pažymėjo LDK Algirdo mechanizuoto pėstininkų bataliono vadas plk. ltn. D. Žūkas, pratybos „Aršus Vilkas 23/2“ – vienos iš kasmetinių tradicinių pratybų, kurios skirtos treniruoti karius vykdyti karines operacijas. „Mūsų tikslas – treniruotis ne tik kariniuose poligonuose, bet ir apgyvendintose vietovėse. Pažinti civilinę aplinką, būti atviriems visuomenei, stiprinti ryšį su bendruomene mums, kaip kariams, yra labai svarbu“, – pabrėžė bataliono vadas.

Savivaldybės meras A. Vaicekauskas padėkojo kariams už apsilankymą ir išsamų prisistatymą, už norą bendrauti, kuris didina visuomenės pasitikėjimą Lietuvos kariuomene, kaip stipria, profesionalia karine organizacija, pasiruošusia pasipriešinti bet kokiai invazijai. Anot mero, ir neseniai Prienuose vykusiame NATO festivalyje dalyvavę NATO kariai, ir Lietuvos kariuomenė, vykdydami pratybas, demonstruodami karinę techniką, artimai bendraudami su visuomene, nuolat primena mums, kad esame saugūs. Jis palinkėjo sklandaus pasiruošimo pratyboms, sėkmės jų metu ir pažadėjo bendradarbiavimą tęsti ir ateityje.

Karinės pratybos Prienų rajone vyks rugpjūčio 20 d. iki rugpjūčio 23 d. Išlaužo, Pakuonio, Šilavoto ir Prienų seniūnijų vietovėse. Pratybų vietos ir objektai jau buvo aptarti prieš savaitę vykusio kariuomenės atstovų susitikimo su Savivaldybės vicemerėmis ir Administracijos direktore metu. Visa informacija apie būsimas pratybas bus skelbiama Savivaldybės socialiniuose tinkluose, rajono spaudoje, viešose vietose seniūnijose (prie parduotuvių, skelbimų lentose ir kt.), išsiųsta atitinkamoms institucijoms ir organizacijoms.

Be to, iki pratybų dar planuojamas renginys Išlauže, kur taip pat bus demonstruojama karinė technika, galima bus pabendrauti su kariais, užduoti rūpimus klausimus.

Po susitikimo su Lietuvos kariuomenės atstovais vyko pasitarimas su seniūnais. Diskutuota dėl kelių ir pakelių priežiūros, apleistų žemės sklypų ir statinių savininkų informavimo galimybių, socialinių būstų naudojimo kontrolės, visuomenei naudingų darbų už pašalpas bei laikinųjų darbų darbininkų trūkumo, apsaugos nuo smurto artimoje orderio taikymo ir su tuo susijusių priemonių užtikrinimo bei bendradarbiavimo tarp seniūnijų.

Prienų r. savivaldybės informacija