Spalis – senjorų mėnuo. Ta proga spalio 22 d. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) draugijos Alytaus skyrius ir Prienų r. savivaldybė pirmą kartą organizavo renginį senjorams „Popietės arbatėlė“.
Nors savaitgalis buvo lietingas, į renginį susirinko senjorai iš įvairių rajono kampelių. Džiugu buvo matyti Prienų globos namų gyventojus, LASS Prienų filialo, Prienų neįgaliųjų draugijos narius iš Prienų ir kitų seniūnijų, miesto gyventojus, taip pat prisijungusius Jiezno paramos šeimai centro vaikus, kurie, padedami centro ir VšĮ Gilės sodas vadovų, piešė piešinėlius.
Renginio pradžioje sveikinimo žodžius tarė Prienų r. savivaldybės vicemerė Jūratė Zailskienė, LRK Alytaus skyriaus vadovė Aldona Turauskytė. Prienų Kristaus Apsireiškimo parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas. Senjorų popietėje taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas.
Vicemerė pasidžiaugė pirmąja Raudonojo Kryžiaus ir Savivaldybės iniciatyva, kuri sukvietė didelį būrį senjorų, palinkėdama, kad toks renginys su senjorų pabendravimu ir įvairiomis veiklomis vyktų ir ateityje. Anot vicemerės, su Raudonojo Kryžiaus vadovais jau dalinamasi ateities idėjomis, o šios galbūt išsivystys į kitas idėjas, kurias būtų galima realizuoti, įtraukiant ir verslo atstovus.
LRK Alytaus skyriaus vadovė taip pat sveikino iniciatyvą pakviesti senjorus pabendrauti prie arbatos puodelio. Ji trumpai pristatė Raudonojo Kryžiaus organizacijos misiją ir veiklas, naująjį trumpąjį humanitarinės pagalbos numerį 111. Šiuo numeriu galima skambinti nutikus nelaimei, dėl kurios prireikia konsultacijos, psichologinės pagalbos, humanitarinės pagalbos daiktais ar drabužiais. Vadovė pakvietė norinčiuosius įsijungti į Raudonojo Kryžiaus veiklas ir kartu padėti pagalbos reikalingiems žmonėms.
Klebonas V. Labašauskas taip pat skyrė keletą šiltų žodžių senjorams, palinkėdamas ir toliau šviesti, dalintis sukaupta patirtimi ir išmintimi.
Renginio metu skambėjo jaunosios atlikėjos Adrijanos Paltanavičiūtės (mokyt. R. Liutvynskienė) dainos, o prie folkloro kolektyvo „Gija“ (vad. D. Zagurskienė) atliekamų folklorinių kūrinių, kuriuos daugelis moka, prisijungė ir senjorai.
Vėliau prie arbatos puodelio visi dalinosi įspūdžiais ir šnekučiavosi, dainavo, bendravo su Raudonojo Kryžiaus vadovais ir savanoriais, dalyvavo loterijoje, kurioje buvo galima laimėti puikių prizų. Į namus niekas neišėjo tuščiomis: LRK apdovanojo senjorus vitaminais ir kitais gardumynais.

Prienų r. savivaldybės informacija