Šalies savivaldybėse vyksta pasiruošimo ekstremaliosioms situacijoms mokymai bendruomenių lyderiams. Šie mokymai yra Vidaus reikalų ministerijos inicijuotos informacinės kampanijos „Esame komanda – turime planą“ dalis. Juos, bendradarbiaudamas su Lietuvos vietos bendruomenių organizacijos sąjunga (LVBOS), rengia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
Spalio 31 d. Prienų r. savivaldybėje vykusiuose civilinės saugos mokymuose dalyvavo Savivaldybės vadovai, Administracijos darbuotojai, vietos bendruomenių lyderiai, įstaigų ir organizacijų atstovai.
„Civilinė sauga – labai svarbi sritis. Pastarųjų metų įvykiai parodė, kad šiai sričiai reikia skirti labai didelį dėmesį – ne tik formaliai, bet ir įgyjant praktinių žinių. Pastaruoju metu buvo įvairių kibernetinių atakų, melagingų pranešimų, ir nesame apdrausti, kad tai nesikartos. Todėl tinkamai pasiruošti tam ne popieriuje, o realybėje turime visi“, – pabrėžė meras Alvydas Vaicekauskas. Visiems, kuriems reikia papildomos informacijos civilinės saugos klausimais, meras patarė kreiptis į naująją Savivaldybės parengties pareigūnę Džiugintą Mikalauskienę.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnysis specialistas Adolfas Dembinskas pasidalijo žiniomis bei praktiniais patarimais, kaip pasirengti ir kaip elgtis įvairių įvykių, ekstremaliųjų situacijų bei krizių metu, taip pat buvo aptarti visuomenės perspėjimo ir informavimo algoritmai, gyventojų evakavimo klausimai, kolektyvinės apsaugos statinių ir priedangų paskirtis, galimybės savarankiškai pasirengti galimoms nelaimėms ir savarankiškai išgyventi tris kritines paras, t. y. 72 valandas. Taip pat priminė, kaip svarbu mobiliajame telefone aktyvuoti perspėjimo funkciją. Mokymų metu kalbėta apie šeimos pasirengimo pavojams plano svarbą, priminta, jog būtina ant popieriaus užsirašyti giminių, draugų adresus, telefono numerius, pasiimti artimųjų nuotraukų, aptarta, kokius daiktus į išvykimo krepšį rekomenduojama susidėti, jeigu tektų evakuotis.
Civilinės saugos mokymų metu buvo dalinama informacinė medžiaga, o kiekvienam mokymų dalyviui įteikta prisiminimo dovanėlė.
Mokymai bendruomenių lyderiams organizuojami visose 60 savivaldybių.

Daugiau informacijos apie gresiančius pavojus, kaip jiems pasirengti ir tinkamai elgtis jų metu, rasite www.lt72

Prienų r. savivaldybės informacija