Gruodžio 6 d. vyko atnaujintos sudėties Prienų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdis, kuriame, be Savivaldybės ir Administracijos darbuotojų, dalyvavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato viršininkas A. Rupeikis, Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovė R. Juozaitienė.

Parengties pareigūnė Dž. Mikalauskienė pristatė atnaujintos sudėties ESOC narius ir supažindino su pasikeitusiais teisės aktais, reglamentuojančiais ESOC veiklą bei krizių ir ekstremaliųjų situacijų valdymą.

Pasitarime pristatyta bendra situacija dėl sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis bei COVID-19 liga ir aptartos susirgimų ribojimo priemonės sveikatos, ugdymo, socialinės globos bei kitose savivaldybės įstaigose. Savivaldybės gydytojas V. Slauta atkreipė dėmesį, kad sergamumas šiomis infekcijomis rajone išaugo, todėl būtina rimtai vertinti situaciją. ESOC priėmė rekomendacijas laikytis higienos taisyklių pagal gripo ir COVID-19 sergamumo ribojimo priemones (kosint ir čiaudint užsidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis ar sulenkta alkūne, reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones, stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač nešvariomis rankomis, dažnai drėgnu būdu valyti ir vėdinti patalpas, taip pat dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius).

Pasitarime taip pat aptartos Savivaldybės, jai pavaldžių biudžetinių įstaigų ir kitų ūkio subjektų suplanuotos prevencijos priemonės pagal Krizių ir ekstremaliųjų situacijų prevencijos vykdymo tvarkos aprašo reikalavimus, diskutuota, kaip tobulinti įstaigų reagavimą, gavus pranešimą apie padėtą sprogmenį ar kitų panašaus pobūdžio grėsmių atveju, įvertinta būtinybė atnaujinti ekstremaliuosius situacijų valdymo planus, ypatingą dėmesį skiriant veiksmų algoritmui, gavus pranešimus apie galimus sprogmenis ir kitus įvykius, susijusius su teroristine veikla, taip pat aptarti įstaigų pateikti klausimai ir pasiūlymai.

Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė V. Zujienė pristatė rajono švietimo įstaigų veiksmų algoritmą, gavus pranešimus apie galimus sprogmenis ir kitus įvykius, susijusius su teroristine veikla. Šiuo klausimu kalbėjo ir Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis.

Bendrą situaciją rajone apžvelgė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato viršininkas A. Rupeikis. Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovė R. Juozaitienė išsamiai paaiškino, kaip galimos ekstremaliosios situacijos metu turėtų veikti veiksmų algoritmai skirtingose įstaigose.

Savivaldybės meras ir ESOC vadovas A. Vaicekauskas pažymėjo, kad kiekviena įstaiga turėtų rimtai vertinti aktyvėjančias kibernetines atakas ir kitas galimas grėsmes bei privalo turėti veiksmų algoritmą ir nusimatyti savo planuose evakuacijos pratybas.

Posėdyje nutarta Savivaldybei pavaldžioms įstaigoms pateikti rekomendacijas dėl bendro pobūdžio veiksmų, gavus grasinimą įvykdyti teroro aktą, algoritmo pritaikymo savo veikloje bei civilinės saugos pratybų organizavimo.

Prienų r. savivaldybės informacija