Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais taip pat turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tą padaryti per Mano VMI, pasirinkus Paslaugos > Verslo liudijimai > Verslo liudijimo užsakymas. Išsami instrukcija, kaip įsigyti verslo liudijimą, skelbiama čia.

Verslo liudijimus bent vienai dienai šiais metais įsigijo daugiau nei 19 tūkst. Kauno apskrities gyventojų. Palyginimui, 2022 m. verslo liudijimus buvo įsigiję 18,5 tūkst. apskrities gyventojų, o 2021 m. – beveik 17 tūkst. gyventojų. Populiariausios veiklos su verslo liudijimu šiemet Kauno apskrityje nesikeičia“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pridurdama, kad daugiausia gyventojai vykdė gyvenamosios paskirties patalpų nuomos, kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, specialiųjų statybos darbų veiklas.

Verslo liudijimą įsigyti norintys gyventojai apskaičiuotas pajamų mokesčio ir Sodros įmokų sumas turi sumokėti prieš pradėdami veiklą. Primenama, kad fiksuotus pajamų mokesčio dydžius nustato savivaldybių tarybos atskirai kiekvienai veiklos rūšiai. Susipažinti su savivaldybių sprendimais dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių ir lengvatų, taikomų įsigyjant verslo liudijimus, galima VMI svetainėje, o savarankiškai pasiskaičiuoti mokėtiną gyventojų pajamų mokesčio sumą – su verslo liudijimų skaičiuokle.

Dirbantiems įsigijus verslo liudijimą pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą VMI rekomenduoja pildyti su virtualiu buhalteriu i.APS. Nemokama individualios veiklos apskaitos programa pasiekiama prisijungus prie i.MAS, per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis.

Daugiau informacijos apie individualią veiklą rasite VMI internetinėje svetainėje > Pradedu individualią veiklą. Konsultacijos teikiamos telefonu +370 5 260 5060 arba 1882 (operatoriai gali taikyti padidintus tarifus), paslaugos telefonu +370 5 2191 777. Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

Papildoma statistika už 2023 m.

Populiariausių veiklų Kauno apskrityje, įsigijus verslo liudijimus, TOP 5

Veiklos pavadinimas

Gyventojų skaičius

Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma

5 066

Kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla

2 771

Specialieji statybos darbai (statybvietės paruošimas, stogų dengimas, pamatų klojimas, mūrijimo, betonavimo, hidroizoliaciniai darbai, pastolių ir darbo platformų statymas ir ardymas, dūmtraukių įrengimas), išskyrus pastatų ir kitų statinių apdailos ir remonto darbus

2 317

Prekyba tik ne maisto produktais

1 495

Kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla

1 355

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos informacija