Sausio 18 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko Prienų ūkininkų sąjungos inicijuotas žemdirbių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

Prienų ūkininkų sąjungos vadovas Martynas Butkevičius kvietė Savivaldybę glaudžiau bendradarbiauti, išsakė nuogąstavimus dėl padidėjusio žemės mokesčio tarifo, Kaimo plėtros rėmimo lėšų skyrimo tvarkos. Tiek Savivaldybės meras, tiek ir ūkininkai sutinka, kad abi suinteresuotos pusės turi rasti kompromisą skiriant kompensacijas. Meras A. Vaicekauskas siūlė diferencijuoti Kaimo plėtros rėmimo programos lėšų skyrimą ir pirmiausia kompensacijas skirti jauniems ūkininkams, kuriems pakilę mokesčiai yra didžiausia našta. Skirstyti lėšas ne lengva ranka, o racionaliai, kad kompensacijos pasiektų tuos, kuriems jų labiausiai reikia.

Savivaldybės meras kvietė ūkininkus aktyviai teikti siūlymus dėl Kaimo plėtros rėmimo programos tobulinimo, kreiptis į jį ar Administracijos specialistus, diskutuoti, kalbėtis. Meras pabrėžė, kad žemdirbių laukia ir daugiau iššūkių – žaliasis kursas, pievų atsėjimas, augantis biurokratinis mechanizmas, įvairios sankcijos, kurios turėtų ūkininkams jau dabar kelti nerimą. Ūkininkai sulaukė pažado, kad 2025 m. žemės mokesčio tarifas bus peržiūrėtas ir Tarybai siūlomi pakeitimai. Tačiau Savivaldybės meras dar kartą priminė susirinkusiesiems, kam naudojami surinkti mokesčiai. Iš jų tvarkomi keliai ne tik mieste, bet ir kaimuose, gerinama infrastruktūra, remontuojamos mokyklos, investuojama į visų rajono žmonių gerbūvį, tad naudą turi jausti ir patys ūkininkai. Meras ragino žemdirbius vertinti situaciją racionaliai, žvelgti į perspektyvas: „Negalime sėdėti vienoje vietoje, turime mąstyti plačiau, siekti, kad mūsų kraštas klestėtų, jog turėtume lėšų ir gatvių tvarkymui, ir kelių greideriavimui, šalikelių priežiūrai, melioracijos projektams, švietimui, kultūrai ir kitoms sritims.“

Prienų rajono savivaldybės informacija