Nuo sausio 1 d. Prienų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyrius pradėjo vykdyti Nacionalinės žemės tarnybos perduotas funkcijas.

Nuo sausio 2 d. Prienų visuomenės sveikatos biurui vadovauja A. Gataveckienė, o Skriaudžių pagrindinės mokyklos direktoriumi paskirtas R. Makaveckas.

Sausio 10 d. Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinta planavimo darbų programa dėl Prienų rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano koregavimo.

Sausio 10 d. surengta pirmoji naujaisiais metais Prienų rajono savivaldybės vadovų spaudos konferencija, kurioje diskutuota apie aktualijas bei naujojo finansinio laikotarpio investicijas.

Sausio 11 d. vyko Prienų rajono savivaldybės ir jos valdomų įmonių vadovų pasitarimas. Jo metu aptarti UAB „Prienų vandenys“, UAB „Prienų šilumos tinklai“ ir UAB „Prienų butų ūkis“ veiklos klausimai, šių metų planai bei kitos aktualijos.

Sausio 16 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko tyrimo „Savivaldybių kultūros indeksas 2022“ rodiklių aptarimas su rajono kultūros darbuotojais. Prienų rajono savivaldybė tarp 60 Lietuvos savivaldybių užėmė 21-ąją vietą.

Sausio 18 d. vykusiame Savivaldybės vadovų ir seniūnų pasitarime aptarti vandentvarkos vystymo, kelių priežiūros, šių metų biudžeto planavimo, socialiniai bei kiti klausimai.

Sausio 18 d. vyko Prienų ūkininkų sąjungos inicijuotas žemdirbių susitikimas, kuriame dalyvavo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas. Susitikimo metu kalbėta apie Kaimo plėtros rėmimo programą, 2025 m. žemės mokesčio tarifą ir kitus klausimus.

Sausio 19 d. vyko Prienų ir Birštono laikraščio „Gyvenimas“ šventė, kurios metu pagerbti 2023-iaisiais gražių ir prasmingų darbų nuveikę žmonės. Prienų rajono savivaldybė už Prienų vardo garsinimą apdovanojo Meninio lavinimo studijos „Ramunėlė“ vadovę ir įkūrėją R. Liutvynskienę.

Sausio 19 d. vicemerė J. Zailskienė inicijavo susitikimą su Prienų turizmo ir verslo informacijos centro, Kultūros ir laisvalaikio centro, Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos, Meno mokyklos, Krašto muziejaus, Kūno kultūros ir sporto centro bei Savivaldybės administracijos atstovais. Susitikime kalbėta apie Prienų krašto įvaizdžio stiprinimą, verslo, kultūros ir turizmo sričių bendradarbiavimą.

Sausio 20 d. vyko nevyriausybinių organizacijų veiklos pristatymo renginys: savo veiklas ir įgyvendintus projektus, kuriems iš Prienų rajono savivaldybės biudžeto buvo skirta beveik 160 000 eurų, pristatė organizacijos, asociacijos, bendruomenės.

Sausio 23 d. mokyklose prasidėjo nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai – juos pradėjo 4 klasės mokiniai, kurie atliko elektroninius skaitymo ir matematikos testus.

Sausio 23 d. Savivaldybės komanda lankėsi Jiezno PSPC Stakliškių ambulatorijoje. Išvykos tikslas – ambulatorijos patalpų pertvarkymo ir perkėlimo į pirmąjį aukštą bei pastato remonto klausimai.

Šešioms Prienų rajono mokykloms („Ąžuolo“ progimnazijai, Išlaužo ir „Revuonos“ pagrindinėms mokykloms, Jiezno, Veiverių Tomo Žilinsko ir „Žiburio“ gimnazijoms) suteikta „Erasmus“ akreditacija. „Erasmus“ akreditacijos suteikimas patvirtina, kad mokyklos geba rengti ir įgyvendinti kokybiškus projektus. Akredituotos institucijos turi daugiau galimybių įgyvendinti savo tarptautiškumo strategiją, gali lengviau pasinaudoti finansavimo galimybėmis.

Sausio 25 d. vykusiame Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje išnagrinėti 32 klausimai. Taryba patvirtino Prienų rajono savivaldybės 2024–2026 m. strateginį veiklos planą ir 2024 m. biudžeto projektą.

Prienų rajono savivaldybės administracija kreipėsi į Lietuvos banką dėl naujo bankomato Jiezne įrengimo. Sausio 25 d. Lietuvos bankas bankomatą įrengė Vytauto g. 3, Jiezne.

Sausio 26 d. Prienuose vyko Kauno regiono savivaldybių atstovų ir Kauno regiono plėtros tarybos narių susitikimas, kuriame taip pat dalyvavo gydymo įstaigų bei visuomenės sveikatos biurų atstovai. Susitikimo metu diskutuota apie Kauno regiono sveikatos funkcinės zonos įgyvendinimą, nemokamų prevencinių programų prieinamumo gerinimą ir pirmosios pagalbos kursų organizavimą.

Sausio 26 d. organizuotas mokyklų direktorių ir pavaduotojų ugdymui pasitarimas. Susirinkime apibendrinta 2023 m. švietimo veikla, pristatytas ir aptartas 2024 m. švietimo veiklų planas.

Sausio 26–28 d. Vilniaus „Litexpo“ rūmuose vyko tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2024, kurioje Prienų kraštą pristatė Savivaldybės administracijos atstovai ir Prienų turizmo ir verslo informacijos centras.

Sausio 30 d. susitikime su Valstybinių miškų urėdijos atstovais kalbėta apie Prienų miesto administracinių ribų keitimo galimybes, gatvių ir kelių, patenkančių į miškų teritorijas, priežiūros klausimus.

Prienų rajono savivaldybės informacija