Vasario 8 d. Prienų rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su komanda. Prezidentas Gitanas Nausėda ir Pirmoji ponia Diana Nausėdienė padėjo gėlių prie paminklo 1945–1954 m. Prienų apylinkėse žuvusių Tauro apygardos Geležinio vilko ir Dainavos apygardos Dzūkų rinktinės partizanų atminimui Laisvės aikštėje, vėliau dalyvavo susitikimuose su rajono švietimo, socialinių įstaigų bendruomenėmis.
Šalies vadovas kartu su pirmąja ponia padėjo gėlių prie paminklo 1945–1952 m. Prienų apylinkėse žuvusių Tauro apygardos Geležinio vilko rinktinės ir Dainavos apygardos Dzūkų rinktinės partizanų atminimui.
Susitikime su Prienų rajono meru Alvydu Vaicekausku Prezidentas aptarė Nemuno laivybos atgaivinimo, kelių remonto ir priežiūros finansavimo klausimus, viešųjų paslaugų gyventojams tiekimo problemas, švietimo, socialinius bei kitus savivaldai aktualius klausimus.
Vėliau Prezidentas dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje apie dronų pramonę Lietuvoje ir kaip technologijos gali prisidėti užtikrinant valstybės saugumą ir kuriant ekonominę gerovę, taip pat pilietiškumo pamokoje Prienų „Žiburio“ gimnazijoje, kur su gimnazistais diskutavo pilietinio ir patriotinio jaunimo ugdymo, tautinio tapatumo temomis, aplankė Justino Marcinkevičiaus viešąją biblioteką ir poeto memorialinį kambarį, surengė interviu regioninei žiniasklaidai, o vakare kartu su Pirmąja ponia dalyvavo susitikime su visuomene Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Valandą trukusiame susitikime buvo pasidalinta dienos įspūdžiais, aptartos Lietuvos, rajono ir savivaldos aktualijos, atsakyta į klausimus.
D. Nausėdienės dienotvarkė buvo dar aktyvesnė. Pirmoji ponia skyrė daug laiko ir dėmesio susitikimams su Išlaužo pagrindinės mokyklos mokiniais, Jiezno paramos šeimai centro darbuotojais ir ten gyvenančių ukrainiečių šeimomis bei Vaikų dienos centrą lankančiais mokiniais, gausiomis Prienų trečiojo amžiaus universiteto ir Prienų rajono savivaldybės socialinio paslaugų centro bendruomenėmis. Susitikimuose daug kalbėta apie socialines reformas, socialinių paslaugų plėtrą ir įvairovę, pritaikymą žmonėms su negalia, vaikų ir senjorų užimtumą, dalintasi naujomis idėjomis. Anot D. Nausėdienės, Prienų rajono savivaldybę galima laikyti sektinu savivaldos pavyzdžiu, kuriant ryšį su organizacijomis, teikiančiomis socialines ir švietimo paslaugas.
Ir Prezidentas, ir Pirmoji ponia buvo maloniai nustebinti Prienų rajono socialinės ir švietimo srities pažanga, ypač įtraukiuoju mokymu. Prezidentas pabrėžė, kad Prienų rajone jau seniai formuojama įtraukaus ugdymo kultūra, kuri galėtų tapti pavyzdžiu kitoms savivaldybėms. Daug komplimentų buvo skirta ir bibliotekai, puoselėjančiai gražias kultūros tradicijas ir iniciatyvas.

Prienų rajono savivaldybės informacija