Pastaruoju metu viešojoje erdvėje pateikiama daug informacijos apie tai, kaip turi elgtis transporto priemonių vairuotojas, įvažiavęs į kelyje esančią duobę ir sugadinęs tik savo vairuojamą transporto priemonę.

Kaip elgtis įvažiavus į kelio duobę?

Įvažiavus į kelyje esančią duobę, policijos KVIESTI nereikia, bet reikia PRANEŠTI policijai bendruoju pagalbos telefonu 112, kad būtų užfiksuotas įvykis, tam, jog turėtumėte įrodymus kreipiantis dėl žalos atlyginimo. Pranešime turi būti nurodyta įvykio vieta (kelias, kilometras), informacija, ar duobė buvo pažymėta, ar ne, kitos aplinkybės, žala (pvz., x kelyje, x kilometre įvažiavau į duobę, kuri buvo nepažymėta, apgadinau x detalę).

Apie įvykį informuokite kelio savininką:   
•    AB Lietuvos automobilių kelių direkciją – dėl įvykių valstybinės reikšmės keliuose (magistraliniuose, krašto ir rajoniniuose).
•    Savivaldybę el. paštu [email protected] – dėl įvykių tam tikros savivaldybės teritorijoje esančiuose vietinės reikšmės keliuose (gyvenamųjų vietovių gatvėse ir pan.).

Nufotografuokite įvykio vietą, kad būtų aiškiai ir gerai matoma:
•    įvykio vieta (kelio, kuriame įvyko įvykis, atkarpa);
•    duobė, į kurią įvažiavo transporto priemonė;
•    transporto priemonė ir jos apgadinimo žymės.

Dėl žalos atlyginimo kreipkitės į kelio savininką arba transporto priemonę savanoriškuoju transporto priemonės draudimu (kasko) apdraudusią draudimo įmonę.
Primename, kad, įvažiavus į kelio duobę, įprastinė transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartis negalioja, todėl tokiu draudimu apdraudusios įmonės apie įvykį informuoti nereikia.

Atvejai, kai su eismo įvykiu susijęs vairuotojas ar kitas eismo dalyvis privalo pranešti apie eismo įvykį policijai:

1) jeigu eismo įvykio metu žuvo ar buvo sužeistas žmogus;

2) jeigu su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai nesutaria dėl eismo įvykio aplinkybių;

3) jeigu dėl eismo įvykio padaryta tik turtinė žala, o nukentėjusio asmens eismo įvykio vietoje nėra ir nukentėjusiajam neįmanoma pranešti apie eismo įvykį.

Primenama, kad vairuotojai, kelyje patys sudarę ar pastebėję kliūtį ir pavojų, privalo juos pašalinti, o jei to padaryti negalima, kliūtį arba pavojingą vietą reikia pažymėti ir pranešti kelio savininkui arba policijai, kuri gavusi tokį pranešimą informuos kelio savininką.

Parengta pagal Lietuvos policijos informaciją