Vasario 23 d. kraštiečio Kauno technologijos universiteto rektoriaus Eugenijaus Valatkos kvietimu Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas su komanda lankėsi universitete. Universitete kasmet studijuoja apie 8000 studentų, iš kurių 10–11 proc. studentai iš įvairių pasaulio šalių.
Savivaldybės vadovai susipažino su universitete vykdomomis veiklomis, įgyvendinamais projektais, kuriamais naujais mokslo modeliais, kuriuos vėliau gali pritaikyti savo veikloje verslas, aptarė bendradarbiavimo galimybes.
Vizito metu taip pat aplankė Kauno mokslo ir technologijų parką, kur po vienu stogu buriasi mokslininkai, studentai ir verslininkai, KTU laboratorijų centrą „M-Lab“, susipažino su Nacionalinio inovacijų centro, kuris teikia konsultacijas bei kitas paslaugas verslui dėl patentų, projektų, technologijų taikymo, veikla, kuriamomis inovatyviomis technologijomis medicinos prietaisų, elektronikos, saulės jėgainių gamybai ir kt.
Vizito metu buvo aptartos ir bendradarbiavimo galimybės tarp universiteto ir Savivaldybės bei rajono švietimo įstaigų. Universitetas yra suinteresuotas vykdyti bendrus projektus su mokyklomis, kad motyvuoti ir tiksliaisiais mokslais besidomintys mokiniai turėtų galimybę susipažinti iš arčiau su KTU, jo veiklomis, apsilankyti laboratorijose. Taip pat universitetas galėtų prisidėti prie karjeros specialistų mokyklose kvalifikacijos kėlimo. Be kita ko, universiteto studentai galėtų atlikti praktiką Savivaldybės administracijoje, dalyvauti skelbiamų idėjų konkursuose ir kt.
Savivaldybės meras, padėkodamas kraštiečiui už kvietimą apsilankyti universitete, pabrėžė, kad vizitas buvo labai naudingas. Anot mero, atsižvelgiant į tai, kad mokslas juda į priekį vis didesniu pagreičiu, o naujos technologijos vis labiau skverbiasi ne tik į verslo, bet ir visuomeninį gyvenimą, universiteto studentai, padedami kvalifikuotų dėstytojų, gali pasiūlyti sprendinių, kuriuos būtų galima pritaikyti ar realizuoti įgyvendinant projektus Prienų rajone. Taip pat būtų naudinga sudaryti sąlygas rajono mokiniams per bendras veiklas su studentais pamatyti visas universiteto galimybes ir sustiprinti mokinių susidomėjimą technologiniais mokslais.

Prienų rajono savivaldybės informacija