Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ bei aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ jau aštuntą kartą kviečia aktyvius, žingeidžius ir rūpestingus mokytojus bei moksleivius dalyvauti NEMOKAMAME aplinkosauginiame projekte „Žalioji odisėja ‘24“, kurio pagrindinis prizas – kelionė į Briuselį!

Projekto tikslas – didinti mokyklų bendruomenių gerovę, inicijuojant tvarų gyvenimo būdą jose, skleidžiant teisingą informaciją bei vengiant „žaliojo smegenų plovimo“ (angl. Greenwashing) daromos įtakos ir akcentuojant pakuočių inovacijas bei egzistuojančių pakuočių alternatyvas.

Projektas skirtas gilinti moksleivių aplinkosaugos žinias, akcentuojant pakuočių inovacijų galimybes, skatinti domėtis jų sprendimo būdais, perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias bei įgūdžius, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas, ypatingą reikšmę teikiant teisingam pakuočių atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui.

Visiems užsiregistravusiems dalyviams bus pateikiama metodinė medžiaga, skirta tiek pasiruošti projektui, tiek naudoti pamokų metu. Taip pat vyks konsultacijos su projekto organizatoriais. Visi dalyviai ir mokytojai gaus pažymėjimus, patvirtinančius dalyvavimą konkurse. Šiemet – konkursuose dalyvaujančių komandų iš tos pačios mokyklos skaičius – neribojamas!

Projektas skirtas dviems amžiaus grupėms:

  • „Žalioji odisėja ’24“ – 8–11 klasių moksleiviams;
  • „Žalioji odisėja. Jaunučiai ’24“ – 6–7 klasių moksleiviams.

„Žalioji odisėja ‘24“ eiga (8–11 kl. moksleiviai):

  • Registracija:kovo 1–31 d., užpildant el. registracijos formą: https://forms.gle/LSQUiEsUWnp3VwhK8
  • I etapas – praktinė užduotis:balandžio 1 d. – gegužės 1 d. EKO dizaino objekto kūrimas.
  • II etapas – pusfinalis:spalio 21–25 d. (Klimato kaitos savaitės metu, konkreti diena bus patikslinta); mokyklos, pateikusios geriausiai įvertintus praktinės užduoties projektus, pasitikrins praktines ir teorines aplinkosaugos žinias bei varžysis dėl vietos finale.
  • III etapas – finalas:lapkričio18–29 d. (Atliekų mažinimo savaitės metu, konkreti diena bus patikslinta) dėl pagrindinio prizo – kelionės į Briuselį – varžysis pusfinalyje geriausiai  pasirodžiusios komandos. II-os ir III-ios vietų nugalėtojai taip pat bus apdovanoti šauniais prizais, o visi likę dalyviai ir mokytojai gaus pažymėjimus, patvirtinančius dalyvavimą konkurse.

 „Žalioji odisėja. Jaunučiai ’24“ eiga (6–7 kl. mokiniai):

  • Registracija: kovo 1 – kovo 18 d., užpildant el. registracijos formą: https://forms.gle/kwAFoAV3ZnwbB5mZ9
  • I etapas – praktinė užduotis:kovo 18 – balandžio 9 d. pakuočių atliekų rūšiavimą skatinančios kūrybiškos reklamos kūrimas.
  • II etapas „Žaliųjų protų mūšis“: balandžio 18 d. (nuotoliniu būdu). Jame dalyvaus tik praktinę užduotį atlikusios mokyklų komandos! Trys daugiausiai taškų surinkusios komandos bus apdovanojamos prizais.  Visos protmūšyje dalyvavusios komandos bei jas ruošę ir joms atstovavę pedagogai gaus pažymėjimus, patvirtinančius jų dalyvavimą projekte.

Dalyvavimas Odisėjoje yra VISIŠKAI NEMOKAMAS. Daugiau informacijos apie projekto organizavimą ir įgyvendinimą rasite pridėtuose dokumentuose bei internetiniame puslapyje https://www.zaliasistaskas.lt/zalioji-odiseja/.

Taip pat kviečiame sekti mus Facebook ir Instagram, kur ne tik sužinosite konkurso naujienas pirmieji, bet kartu rasite išskirtinės informacijos, padėsiančios neatsilikti nuo kitų dalyvių.

 Jei turite klausimų, maloniai prašome kreiptis el. paštu [email protected] arba telefonu +370 633 77609.

Organizatorių informacija