Po kelerių metų pertraukos sugrįžta Nacionalinis diktantas. Prienų rajono savivaldybė tęsia partnerystės su šiuo projektu tradiciją ir prie kalbos šventės kviečia prisijungti visus kalbos mylėtojus.

Diktantas per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt skambės kovo 15 d. (penktadienį) 11 val. Nacionalinis diktantas – tai tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Vieniems tai proga pasitikrinti rašybos įgūdžius, kitiems – pasivaržyti, tačiau visiems tai galimybė didžiuotis unikalia lietuvių kalba, o padarius klaidų – išmokti ko nors naujo. Jau keturioliktą kartą rengiamas Nacionalinis diktantas yra bendras VšĮ Pilietinės minties instituto ir LRT renginys.

Visus norinčius rašyti Nacionalinį diktantą kviečiame į Prienų rajono savivaldybės didžiąją salę (Laisvės a. 12, II aukštas).

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje (Kauno g. 2B) ir jos padaliniuose – Ašmintos, Balbieriškio, Jiezno, Išlaužo, Kašonių, Naujosios Ūtos, Pakuonio, Stakliškių, Strielčių, Veiverių, Vyšniūnų bibliotekose.

Į pasirinktą patogiausią vietą rašyti diktanto prašome atvykti kovo 15 d. 10.45 val.

Nacionalinio diktanto tradiciją tęsia ir daugelis rajono mokyklų: Prienų „Žiburio“, Jiezno, Veiverių Tomo Žilinsko ir Stakliškių gimnazijos, Prienų „Ąžuolo“ progimnazija, Balbieriškio, Išlaužo, Pakuonio ir Skriaudžių pagrindinės mokyklos. Mokinių darbai nustatyta tvarka bus vertinami bei atrenkami mokyklose ir tik geriausiai parašyti siunčiami į Vilnių.

Organizuojantys didesnį būrį dalyvių – bibliotekos, mokyklos, įmonės ir organizacijos – kviečiami iš anksto registruotis el. paštu [email protected].

Diktanto koordinatorius pasibaigus transliacijai turi surinkti darbus ir išsiųsti organizatoriams (viename voke) adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas

J. Balčikonio g. 3

03500 Vilnius

Diktantus galima nunešti ir į artimiausią Šiaulių banko skyrių – diktantai bus išsiųsti nemokamai.

Svarbu. Diktantus būtina išsiųsti iki kovo 18 d. imtinai.

Apie konkurso rezultatus asmeniškai bus informuoti tik geriausiai diktantą parašiusieji, todėl konkurso organizatoriai rekomenduoja dalyviams pasidaryti savo diktanto kopiją (pvz., nuotrauką mobiliuoju telefonu). Visas diktanto tekstas ir rašybos bei skyrybos paaiškinimai bus paskelbti svetainėse diktantas.lt ir vlkk.lt.

Nacionalinis diktantas tradiciškai išrinks raštingiausią mokinį, raštingiausią suaugusįjį ir raštingiausią užsienio lietuvį. Diktanto finalas bus rengiamas gegužės mėnesį Vilniuje.

Daugiau informacijos tel. +370 319 61 141