Kovo 26 d. vyko nuotolinis pasitarimas su valstybės kontroliuojamos akcinės bendrovės „Via Lietuva“ (anksčiau – Lietuvos automobilių kelių direkcija) atstovais. Pasitarime aptarti aktualūs Prienų rajono savivaldybei valstybinių kelių, esančių savivaldybės teritorijoje, priežiūros klausimai.
Bendrovei išsakyti nusiskundimai dėl valstybinės reikšmės kelio Nr. 130 Kaunas – Prienai – Alytus ruožo nuo 23,411 iki 31,604 km priežiūros. Nors žinoma, kad šiuo metu vyksta kelio rekonstrukcijos projektavimas, tačiau darbai prasidės ne anksčiau kaip po penkerių metų, o kelio būklė prastėja nuolat. Savivaldybė yra raštu kreipusis į bendrovę dėl šio kelio priežiūros, kad iki kelio rekonstrukcijos būtina atlikti paprastąjį remontą bei atnaujinti dangą. Vasario mėnesį gavo atsakymą, kad artimiausiu metu paprastojo remonto darbai neplanuojami. Informaciją, kad dėl finansinių trūkumų paprastojo remonto darbai nenumatyti, patvirtino bendrovės „Via Lietuva“ atstovai ir nuotolinio susirinkimo metu. Meras A. Vaicekauskas išsakė Savivaldybės pageidavimą, kad paruošus techninį kelio rekonstrukcijos projektą remonto darbai prasidėtų nuo Prienų pusės (ne nuo Garliavos, kaip planuojama), nes šis ruožas yra daug prastesnės būklės.
Dėl kelių ar tiltų statybinėmis atliekomis užterštos Dūmės upės dalies tarp dviejų valstybinės reikšmės kelių (Nr. 130 Kaunas – Prienai – Alytus ir Nr. 3316 Balbieriškis – Žagariai – Kirmėliškės) sutarta kreiptis į AB „Kelių priežiūra“ inžinierių, kad įvertintų situaciją ir aptartų ją su Savivaldybės specialistais.
Savivaldybės vadovai papriekaištavo, kad planuojami valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus (ties Išlaužu) paprastojo remonto, sutvarkant pėsčiųjų perėją, sprendiniai parinkti neatsižvelgiant į vietinių gyventojų poreikius. Savivaldybės vadovai ir specialistai siūlė kardinaliai nekeisti perėjos bei automobilių statymo vietų ir nepabloginti sąlygų verslui, juolab kad naujas kelias projektuojamas kitoje vietoje, todėl ši gatvė liks kaip eilinė miestelio gatvė, eismas joje nebus intensyvus. „Via Lietuva“ atstovai pažadėjo perduoti pasiūlymus projektą koordinuojantiems specialistams.
Dar vienas miesto ir Savivaldybės skaudulys – Greimų tiltas per Nemuną ir jo prastėjanti būklė. Pasitarime kalbėta ir apie byrantį šaligatvį per tiltą, domėtasi, kada planuojamas remontas ir kaip bus organizuojami darbai. Savivaldybė jau yra kreipusis į bendrovę su prašymu, kad planuojant tilto paprastojo remonto darbus būtų atsižvelgta ir į šaligatvių būklę. Kaip teigė bendrovės atstovai, „Kelių priežiūra“ rengia projektavimo paprastojo remonto aprašą, tada bus aptarti darbų atlikimo terminai. Taip pat pažadėjo apžiūrėti ir įvertinti šaligatvio būklę ir paprastojo remonto metu arba anksčiau jį sutvarkyti.
Kaip žinia, už tilto, prie degalinės, pradėtos prekybos centro statybos. Vicemerė J. Zailskienė paprašė atkreipti dėmesį, kad šalia magistraliniame kelyje buvo suprojektuota kaulo formos sankryža, kuri taip ir nebuvo įrengta, o atidarius prekybos centrą kils eismo problemų. Atstovai pažadėjo šią informaciją pasitikslinti.
Dėl valstybinės reikšmės kelio Nr. 189 Prienai – Skriaudžiai ruožo nuo 0,005 iki 0,274 km rekonstravimo ir takų sutvarkymo informuota, kad darbai bus atlikti per 2025 metus. Gatvės važiuojamosios dalies atnaujinti neplanuojama. Kai bus parengti projektiniai sprendiniai, jie bus pristatyti Savivaldybei.
Valstybinės reikšmės kelyje Nr. 189 Prienai – Skriaudžiai, ties automobilių stovėjimo aikštele prie Jaunimo g. 11A Skriaudžiuose, suplanuoti horizontalaus ženklinimo pakeitimo (ištisinės linijos į punktyrą) darbai, kurie, kaip pažymėjo „Via Lietuva“ atstovai, bus atlikti šių metų balandžio–gegužės mėnesiais.
Nemažai dėmesio susitikime buvo skirta valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga situacijai.
Pasiteiravus, kodėl neplanuojamas valstybinės reikšmės kelio Nr. 4719 Aukštadvaris – Vyšniūnai – Baudėjos 1 km ruožo (per mišką iki kito valstybinės reikšmės kelio) kapitalinis remontas, nors žvyrkelio būklė labai bloga, pažymėta, jog ši atkarpa nepatenka į 2024–2028 m. žvyrkelių asfaltavimo programą. Esą šis ruožas „neatsiperka“, nes jo intensyvumas labai mažas.
Dėl lietaus vandens surinkimo problemų valstybinės reikšmės kelyje (sutampančiame su Greimų g. Prienuose), kur įrengti, deja, nefunkcionuojantys lietaus surinkimo šuliniai, o nesurenkamas vanduo teka į šalia esančią gatvę ir gadina vietinės reikšmės kelią, sutarta, jog kelią prižiūrinti įmonė nuvyks į vietą įvertinti situacijos ir ieškos tinkamiausio sprendimo būdo.
Sureagavę į pastabas, kad dėl nekokybiškai atliktų darbų valstybinės reikšmės kelio Nr. 230 Mauručiai–Vinčai–Puskelniai grioviuose kaupiasi vanduo, bendrovės atstovai pažadėjo griovius pagilinti dar šiais metais. Taip pat pažymėjo, jog problemos dažnai atsiranda, kai statybų metu žmonės iškelia sklypus. Dalį darbų „Kelių priežiūra“ jau atliko, bet galbūt reikalinga ir melioracijos sistema. Sutarta sutelkti „Via Lietuva“ ir Savivaldybės pajėgas šiai problemai išspręsti.
Dar praėjusiais metais Šilavoto k. gyventojai buvo kreipęsi dėl pralaidos po nuovaža remonto valstybinės reikšmės rajoniniame kelyje. Šis klausimas buvo aptartas su tuometine LAKD, tačiau bendras sprendimas nebuvo priimtas. Anot Savivaldybės specialistų, tokių problemų kyla, kai netvarkomi valstybinės reikšmės kelių elementai, kurie nėra įtraukti į kadastrinius matavimus. Aklai vadovaujamasi kadastriniais matavimais, kurie jau beveik dešimtmetį nebeatitinka galiojančių teisės aktų. Visais įmanomais būdais šių elementų priežiūrą ir remontą siekiama užkrauti Savivaldybei. Dėl šios problemos Savivaldybė jau kreipėsi į „Via Lietuva“ ir šiais metais, tačiau atsakymo dar negavo. „Via Lietuva“ pažadėjo pasiaiškinti klausimą su specialistais ir duoti Savivaldybei atsakymą.
Pasitarimo metu kelti klausimai ir dėl paviršinio vandens nuvedimo problemų Gėlių g. Balbieriškyje bei Aušros g. Pakuonyje. Bendrovės atstovai patikino, kad Balbieriškyje trys pralaidos buvo pakeistos, šiemet darbai bus tęsiami. Pakuonyje „Kelių priežiūra“ išvalė surinkimo šulinėlį, taip pat planuoja sutvarkyti atitvarą.
Pasitarimo pabaigoje sutarta ir toliau rengti susitikimus, kartu ieškoti būdų spręsti iškilusias problemas.

Prienų rajono savivaldybės informacija