Balandžio 10 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre mero A. Vaicekausko inicijuotų pusryčių su krašto verslininkais darbotvarkėje – nekasdienės, bet aktualios ir įdomios temos: aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo su verslu galimybės ir formos, Prienų krašto pozicionavimo kryptys.
Renginyje dalyvavo beveik 70 verslo atstovų iš įvairių paslaugų sektorių – statybų, prekybos, maitinimo, informacinių technologijų ir kitų.
Susitikime dalyvavusios Kauno technologijos universiteto (KTU) prorektorė E. Gimžauskienė ir Nacionalinio inovacijų ir verslo centro Bendradarbiavimo vystymo skyriaus vadovė R. Sedziniauskienė pristatė vieną iš stipriausių, lyderiaujančių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, universitetą, mokslo ir verslo bendradarbiavimo galimybes. Viena iš bendradarbiavimo formų – sujungiant mokslo įstaigos ir verslo potencialą, infrastruktūrą bei remiantis žiniomis grįstais sprendimais sprendžiamos įvairios verslo situacijos ir problemos. Taip pat universitetas teikia į verslą orientuotus pristatymus bei mokymus verslo vadovams ir jų įmonių darbuotojams. Toks bendradarbiavimas, anot prorektorės E. Gimžauskienės, dažnai išauga į bendrus projektus. Universitetas vien per pastaruosius metus padėjo verslui pritraukti apie 10 milijonų eurų. Vieni iš žymesnių projektų – išmanioji medicininės paskirties apyrankė žmonėms, turintiems širdies ritmo sutrikimų, taip pat įrenginys, kuris leidžia nesuardant vamzdynų aptikti įtrūkimus ir išspręsti problemas. Su maisto technologais buvo sukurtas produktas rijimo problemą turintiems žmonėms.
Tai tik keletas pavyzdžių, tačiau universitetas siūlo ir paprastesnių bendradarbiavimo formų: kasmet organizuoja studentų inovacijų parodą, kurioje pristatomi universiteto mokslo projektai ir į kurią kviečiami verslininkai, „Žalgirio“ arenoje organizuoja KTU karjeros dienas, kurios yra vienos didesnių Baltijos šalyse (sulaukiama apie 10 tūkstančių lankytojų). Verslo atstovai šių dienų metu turi galimybę vienoje vietoje matyti didžiulį srautą potencialių darbuotojų, pabendrauti su jais, pasiūlyti savo idėjų ir galbūt paskatinti studentus tapti jų įmonių darbuotojais.
KTU atstovaujančios pranešėjos suteikė verslo atstovams ne tik daug informacijos, reikalingų žinių, ypač smulkiam ir vidutiniam verslui, bet galbūt ne vieną įkvėpė tikrai pasvarstyti apie galimybes bendradarbiauti. Beje, viena iš mūsų krašto įmonių jau dirba su KTU.
Anot mero A. Vaicekausko, kuris neseniai su savo komandos nariais lankėsi KTU, universitetas labai nustebino savo pokyčiais, programų įvairove, pasiekimais, mokslo naujovėmis, bet labiausiai – jaunais, talentingais ir protingais žmonėmis.
Būti iniciatyviems ir pasinaudoti KTU teikiamomis galimybėmis drąsino ir kita pranešėja – kraštietė, rinkodaros ir komunikacijos konsultantė J. Mažeikienė, kuri pristatė Prienų krašto pozicionavimo kryptis. Pranešėja pasidžiaugė, kad Prienai eina tuo keliu, kuriuo eina kiti miestai, verslo įmonės – kuria savo prekės ženklus, miesto ženklus ir didina krašto žinomumą.
Lietuvoje dar tik pusė savivaldybių turi sukurtus prekės ženklus, todėl Savivaldybės priimtas sprendimas sukurti savo krašto prekės ženklą ir pasiųsti turistams aiškią pozicionavimo žinutę –inovatyvus sprendimas.
J. Mažeikienės pristatytos Prienų krašto pozicionavimo kryptys – jos vadovaujamos didelės darbo grupės kelių mėnesių veiklos rezultatas, o į procesą įsitraukė ne tik įvairių įstaigų, organizacijų, Savivaldybės atstovai, bet ir visuomenė, kuri dalyvavo apklausoje. Vėliau vyks pristatymas visuomenei ir bus vykdomas balsavimas už labiausiai patikusią idėją.
Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto dekanas prof. J. Audėjaitis ir VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros vedėjas prof. V. Trakimavičius pristatė Dizaino katedros studentų parodą, eksponuojamą Kultūros ir laisvalaikio centre, bei aptarė bendradarbiavimo galimybes.
Diskusijos persikėlė prie kavos, aukštųjų mokyklų atstovai su verslininkais sutarė dėl tolimesnių bendradarbiavimo žingsnių, apsikeitė kontaktais.

Prienų rajono savivaldybės informacija