Balandžio 15 d. ąžuoliukų sodinimo akcija, kultūros ir meno darbuotojų pagerbimu bei menine programa paminėta Pasaulinė meno diena Prienuose.
Šiais metais viena svarbiausių mūsų šalies tradicijų – Lietuvos dainų šventė „Kad giria žaliuotų“ – mini 100-metį. Džiugu, jog Prienų kraštą Dainų šventėje reprezentuos 20 rajono meno kolektyvų – beveik 400 dainininkų, šokėjų, muzikantų ir teatralų.
Prienų rajono savivaldybės, kultūros įstaigų, atviros jaunimo erdvės „Prienas“ atstovai ir bendruomenės nariai Paprienėje, Ąžuolų giraitėje, pasodino du ąžuoliukus – šimtmetį pasitinkančios Dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ simbolį.
Prienų kultūros ir laisvalaikio centre įvyko šventinis Kultūros dienos minėjimas, kurio metu padėkota rajono kultūros darbuotojams už kūrybiškumą, neišsenkančias idėjas ir meilę menui.
Tardamas sveikinimo žodį Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pažymėjo, kad kultūra yra tai, kuo gyvas žmogus, be ko jokia valstybė nepasieks nei pažangos, nei gerovės. Ji apima papročius, tradicijas, kalbą, bendravimą. Meras pasidžiaugė kūrybiškais Prienų krašto kultūros darbuotojais, mokytojais, kurių ugdytiniai bei kolektyvų nariai begale gražių pasiekimų garsina mūsų kraštą Lietuvoje ir už jos ribų. Padėkodamas visiems kultūros darbuotojams už nuoširdų darbą, profesionalumą, jis palinkėjo ir toliau kelti kultūros lygį, išlikti kūrybingiems bei veikliems.
Už visus darbus, džiuginančius žiūrovus ir klausytojus, už Prienų krašto garsinimą renginiais, veiklomis, projektais kultūros darbuotojams padėkojo ir Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, palinkėdamas visiems stiprybės, ambicijų, svajonių įgyvendinimo.

Metų kultūros darbuotoja – Zita Kuzminskienė
Prienų rajono savivaldybės konkurso „Geriausias kultūros darbuotojas“ apdovanojimas ir padėkos raštai skiriami už profesinės veiklos nuopelnus, vadovaujamų meno mėgėjų kolektyvų pasiekimus, indėlį į kultūros politikos įgyvendinimą Prienų rajone, meninės saviraiškos, kultūros tradicijų, pilietinių vertybių puoselėjimą ir ugdymą. Šiemet pasiūlyta apdovanoti 10 kandidatų. Kandidatus, atitinkančius atrankos kriterijus, galėjo teikti kultūros įstaigų kolektyvai, asociacijos, įstaigos, organizacijos.
Komisijos sprendimu Prienų rajono savivaldybės konkurso „Geriausias kultūros darbuotojas“ laimėtoja tapo Prienų kultūros ir laisvalaikio centro kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Zita Kuzminskienė. Panevėžio stiklo studijos „Glass Remis“ specialiai pagamintą prizą, vieno vidutinio šalies darbo užmokesčio dydžio piniginį prizą, pažymėjimą ir gėles nominantei įteikė Savivaldybės meras A. Vaicekauskas ir Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis.
Z. Kuzminskienė nuoširdžiai dėkojo už garbingą įvertinimą bendradarbiams ir visai komandai, su kuria įgyvendina visas idėjas ir sumanymus, Komisijai, Linui Žilevičiui, sutikusiam pavaduoti nominantę ir pabūti renginio vedėju.

Kultūros puoselėtojams – Savivaldybės vadovų padėkos
Pasaulinės meno dienos proga dar devyni iniciatyvūs, kūrybingi kultūros ir meno darbuotojai apdovanoti Savivaldybės mero A. Vaicekausko ir Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjo padėkomis.
Mero padėkos įteiktos: Elenai Simonavičienei, Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro direktorei; Danutei Bajorienei, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Kašonių bibliotekos bibliotekininkei; Rūtai Levinskienei, Prienų krašto muziejaus kultūrinių veiklų koordinatorei ir organizatorei; Daivai Mockevičienei, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Strielčių bibliotekos bibliotekininkei; Angelei Jaruševičienei, Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro mėgėjų meno kolektyvų vadovei-režisierei.
Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjo padėkos skirtos: Artūrui Petraškai, Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro mėgėjų meno kolektyvų vadovui; Audriui Gelčiui, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro Pakuonio laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatoriui; Valiui Januševičiui, Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro scenos inžinieriui; Valei Gustaitienei, Prienų globos namų ansamblio „Kvietkelis“ vadovei, Prienų globos namų užimtumo specialistei.
Visiems nominantams įteiktos Savivaldybės dovanos ir gėlės.
Kultūros ir meno darbuotojų pagerbimo šventės dalyviams dainų pynę supynė Prienų „Žiburio“ gimnazijos choras, vadovaujamas Romos Ruočkienės, bei Prienų meno mokyklos mokinės Iglė, Emilija, Miglė, Naida.

Prienų rajono savivaldybės informacija