Norėdama išsaugoti ir toliau puoselėti pedagogo, žurnalisto, rašytojo, keliautojo Mato Šalčiaus atminimą, Prienų rajono savivaldybė neseniai įsigijo jo gimtąją sodybą su daugiau nei 2 ha žemės sklypu, esančius Čiudiškiuose. Nutarta, kad sodyba taps Prienų krašto muziejaus padaliniu.
Balandžio 17 d. Savivaldybės vadovai kartu su Lietuvos žurnalistų sąjungos atstovais: pirmininku Dainiumi Radzevičiumi, Kelionių žurnalistų klubo pirmininku Greimantu Statiniu ir žurnalistu Vytautu Kvietkausku, bei Prienų krašto muziejaus vadovais dalinosi mintimis ir idėjomis, kurios galėtų būti įgyvendintos didelėje erdvėje. Išgirsta daug minčių ir gražių siūlymų – nuo vaikų vasaros stovyklų, edukacijų, kultūrinių renginių, jaunimo patriotiškumo projektų, veiklų, kurios atspindėtų Mato Šalčiaus keliones, iki erdvės renginiams ar kultūros festivaliams, vietos susiburti žurnalistams, keliautojams, užsukti piligrimams.
Visų tikslas bendras – tinkamai įprasminti Mato Šalčiaus ir jo šeimos gyvenimą ir veiklą. Kadangi sodyba yra kultūros paveldo objektas, jos sutvarkymas – nuo projekto rengimo iki lėšų pritraukimo – užtruks ne vienerius metus, tačiau pirmieji žingsniai jau daromi.
Ta pačia proga norime pakviesti visus balandžio 26 d. 16 val. ir balandžio 27 d. 10 val. dalyvauti Krašto muziejaus organizuojamoje talkoje Mato Šalčiaus gimtojoje sodyboje. Bus tvarkoma sodybos teritorija – grėbiami lapai, renkamos šakos, tvarkoma tvenkinio vieta, kertami krūmynai.
Turėkite patogią darbo aprangą bei įrankius – pirštines, grėblį, atžaloms kirsti sekatorių ar kirvelį, pjūkliuką arba krūmapjovę. Keletą valandų praleisime gamtoje kartu, o po talkos vaišinsimės arbata, koše ir maloniai pabendrausime bendraminčių rate.

Prienų rajono savivaldybės informacija