Balandžio 22–27 d. aštuoni žingeidūs Prienų rajono mokytojai iš Išlaužo, „Revuonos“, Skriaudžių pagrindinių mokyklų, Veiverių Tomo Žilinsko ir „Žiburio“ gimnazijų dalyvavo „Erasmus+“ kursuose „From STEM to STEAM Education: a New Learning Approach“ („Nuo STEM iki STEAM lavinimo: naujas požiūris“). Kursus vedė nuostabiai nuoširdi dėstytoja Vasiliky Plati iš Europass Teacher Academy (Athens). Šis mokymasis buvo Švietimo ir sporto skyriaus koordinuojamo „Erasmus+“ projekto dalis.
Mokymų metu dalyviai išsiaiškino esminius skirtumus tarp STEM ir STEAM, sužinojo, kad norėdami įtraukti vaikus į STEAM veiklas privalo užduoti / sugalvoti klausimus, kurie įtrauktų mokinius į projektą. Norėdami, kad visi mokiniai įsitrauktų, mokytojai taip pat privalo nepamiršti, kad kiekvienas mokinys turi savo mokymosi būdus, ir kad mokytojo pareiga yra parinkti tokius mokymosi metodus, kurie palengvintų mokinių išmokimą. Mokinių išmokimą lengvina įvairūs internetiniai (ir ne tik) įrankiai. Jų pagalba mokiniai labiau įsitraukia į veiklas, jos tampa įdomesnės, patrauklesnės.
Aptarus šiuos dalykus dalyviai buvo supažindinti su STEAM pamokos planu, kurį po gilios analizės turtėjo išbandyti praktiškai sukurdami realų STEAM pamokos planą grupėse ir jį pristatyti.
Kursų pabaigoje paklausus dalyvių, kas jiems buvo naudingiausia / įdomiausia, dažniausias atsakymas buvo, kad – mes sužinojome tiek daug naujo, jog mums dabar reikia laiko visos geroms mintims apsvarstyti ir vėliau apsispręsti, kokius metodus, skaitmenines priemones naudosime savo STEAM projektuose.
Savaime suprantama, kad po sunkaus darbo buvo ir keletas akimirkų poilsiui, kai aplankėme visas žymiausias Atėnų vietas, ragavome pačius skaniausius patiekalus ir pasidžiaugėme begaline Graikijos saule.

Parengė kursų dalyviai