Balandžio 16 d. prasidėjęs Prienų rajono savivaldybės administracijos seniūnijų ataskaitinių susirinkimų maratonas eina į pabaigą. Seniūnų 2023 m. ataskaitos Savivaldybės vadovams ir gyventojams jau pristatytos Stakliškėse, Balbieriškyje, Veiveriuose, Prienuose, Jiezne ir Išlauže. Iš 9 seniūnijų liko 3, kuriose susirinkimai dar nevyko.
Prieš ataskaitinius susirinkimus Savivaldybės meras A. Vaicekauskas su komandos nariais skyrė nemažai laiko seniūnijų gyvenviečių, probleminių objektų apžiūrai, susitikimams su pavieniais gyventojais.
Vienose seniūnijose gyventojai labiau aktyvesni, kitose mažiau, tačiau diskusijų ir klausimų yra visur, nes naudojamasi proga susitikti su vadovais tiesiogiai.
Trumpai apibendriname, kokie klausimai, problemos ir darbai buvo aktualiausi seniūnijose.

Stakliškių sen.
Klausimai: dėl sankasos įrengimo Dzūkų g.; kokybiško kelių greideriavimo; gatvių apšvietimo sureguliavimo; galimybių įrengti biotualetą prie Stakliškių kapinių ir kamerą prie Užuguosčio bažnyčios automobilių stovėjimo aikštelės.
Darbai ir spręstinos problemos:
Planuojamas Pakalnės g. paprastasis remontas Užuoguostyje. Iš savivaldybės biudžeto bus skirtas finansavimas Užuguosčio bažnyčios, Stakliškių ambulatorijos remontui, vandentiekio įrengimui daliai Vilniaus g. gyventojų. Taip pat bus rengiamas Stakliškių seniūnijos pastato apšiltinimo projektas. Numatyti kapitalinio remonto darbai įrengiant asfaltbetonio dangą Ramiojoje g. Stakliškėse ir Ežero g. dalyje Gripiškių k.

Balbieriškio sen.
Klausimai: dėl dažnesnio kelių greideriavimo; aikštelės prie seniūnijos sutvarkymo; įvažiavimų į daugiabučių kiemus Klevų g. (patikinta, kad šiais metais įvažiavimai bus padaryti); futbolo aikštyno prie parko išlyginimo (pažadėta problemą išspręsti); kapinių plėtros; vandentiekio įrengimo galimybių kaimiškose vietovėse.
Darbai ir spręstinos problemos:
Numatyta kapinių plėtra ir suformuotas naujų kapinių plotas; pasinaudojant projektinėmis lėšomis planuojamas Balbieriškio parko infrastruktūros sutvarkymas; šiais metais bus užsakytas Miško g. Sūkuriuose remonto projektas. Balbieriškio mstl. taip pat bus išasfaltuota Beržų g. dalis, atliktas Partizanų g. dalies paprastasis remontas atnaujinant asfaltbetonio dangą.

Veiverių sen.
Klausimai: dėl vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimo kaimiškose vietovėse; šiukšlių kaupimosi sodininkų bendrijose (pažadėta su ARATC problemą spręsti); kompensavimo galimybių gyventojams už vietinių nuotekų valymo įrenginius; Veiverių ežero užterštumo; Veiverių parko tvenkinių priežiūros, melioracijos darbų.
Darbai ir spręstinos problemos:
Planuojamas vandentiekio įrengimo projektas Mauručiuose; Šilėnų g. remontas; Stadiono g. remontas; įvažiavimo į Skriaudžių ikimokyklinio ugdymo skyrių, taip pat garažo Veiverių seniūnijos technikai bei stadiono Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijai įrengimas. Bus atlikti ežero vandens kokybės tyrimai. Yra parengtas kompensavimo gyventojams už vietinių nuotekų valymo įrenginius tvarkos aprašas ir kriterijai, pagal kuriuos numatyta išlaidų kompensavimo galimybė.

Prienų sen.
Klausimai: dėl nuotekų tinklų įrengimo sodininkų bendrijose; upelių tvarkymo Prienuose; takelių ir automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo Stadiono mikrorajone; dažnesnio autobuso vykimo į Prienų PSPC ir ligoninę; stovų dviračiams trūkumo prie miesto mokyklų.
Darbai ir spręstinos problemos:
Prasidėjo l.-d. „Gintarėlis“ renovacija; bus rengiamas miesto upelių sutvarkymo projektas; tvarkoma automobilių stovėjimo aikštelė prie Užimtumo tarnybos bei sandėliukai J. Brundzos g.; atnaujinami takeliai prie „Ąžuolo“ progimnazijos; įrengiamos pakeltos perėjos Statybininku g. Planuojama sutvarkyti ir naujai įrengti automobilių stovėjimo aikšteles prie bažnyčios ir prie l.-d. „Pasaka“ (šiuo metu tariamasi su privataus sklypo savininkais dėl sklypo pirkimo); renovuoti „Žiburio“ gimnazijos bendrabutį; remontuoti dirbtuves prie gimnazijos, įrengiant mokymosi laboratorijas; rekonstruoti Prienų pirminės sveikatos priežiūros centro pastatą Revuonos g.; įrengti Prienų ligoninės Priimamojo-skubios pagalbos ir paliatyvios slaugos skyrių. Projektuojamas apie 50 vietų viešbutis sportininkams senajame Prienų KKSC pastate bei pėsčiųjų ir dviračių takas nuo LDK Kęstučio paminklo iki paukščių stebėjimo aikštelės prie Bagrėno kalno. Planuojami naujos sporto salės stadione tarp „Žiburio“ gimnazijos ir „Ąžuolo“ progimnazijos projektavimo darbai. Planuojama išasfaltuoti Pilies, Saulėtekio ir Šiltnamių gatves Prienų m.

Jiezno sen.
Klausimai: dėl gatvių asfaltavimo; kelių ir pakelių priežiūros; paštomatų įrengimo Jiezne.
Darbai ir spręstinos problemos:
Planuojama įrengti įvažiavimą į Jiezno paramos šeimai centrą; atnaujinti gimnazijos sporto aikštyną, ikimokyklinio ugdymo skyrių; remontuoti seniūnijos administracinį pastatą; gyventojų prašytas Ežero g. asfaltavimas bus atliekamas po kelerių metų, nes prioritetinių darbų sąraše jos remontas planuojamas 2026 m. Jiezne bus įrengta elektrinių automobilių krovimo stotelė.
Pasidžiaugta, kad jauni seniūnijos ūkininkai prisideda prie pralaidų įrengimo ir kitų darbų seniūnijoje. Šiais metais bus atnaujinta asfaltbetonio danga Kauno g. Jiezno m. ir Ąžuolų g. Anglininkų k.

Išlaužo sen.
Klausimai: dėl gatvių tvarkymo, medžių Jaunimo g. ir Liepų g., kitų gatvių šalikelių priežiūros; saugumo kelyje link Čiudiškių; geriamojo vandens Gražučių k. ir kt.
Darbai ir spręstinos problemos:
Numatytas Išlaužo pagrindinės mokyklos vidaus ir išorės atnaujinimas; Lelijų g. Purvininkuose kapitalinis remontas įrengiant asfaltbetonio dangą (jeigu pakaks lėšų, bet rangos darbai bus perkami šiais metais); Alytaus g. ir Kelmyno g. Išlauže paprastasis remontas atnaujinant asfaltbetonio dangą; vandens pralaidų Sodų g. Ruckiškėse įrengimas.

Prienų rajono savivaldybės informacija