Pasveikino žiniasklaidos atstovus

Šiandien, gegužės 7-ąją, minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Šventinės dienos proga Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir mero patarėja Viktorija Ignatavičienė apsilankė laikraščių „Gyvenimas“ ir „Naujasis Gėlupis“ bei internetinio portalo kvitrina.lt ir UAB „Aipek“ redakcijose ir pasveikino ten dirbančius Prienų krašto spaudos atstovus bei kitus darbuotojus, padėkojo už laiku ir teisingai perduodamas žinias Prienų krašto žmonėms, bendradarbiavimą su Savivaldybe ir palinkėjo sveikatos, kūrybinės sėkmės bei ilgų spaudos gyvavimo metų.

Nacionalinio diktanto finale – trys krašto atstovai

Šią dieną sveikindami visus gimtojo žodžio kūrėjus, kalbos mylėtojus ir puoselėtojus norime pasidžiaugti ir Nacionalinio diktanto, vykusio kovo 15 d., nugalėtojais Prienų rajone. Nacionalinį diktantą rašė apie 350 gyventojų (iš jų virš 100 suaugusiųjų), iš kurių net 3 mūsų krašto atstovai pateko į gegužės 11 d. Vilniuje vyksiantį finalinį etapą, tai: Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojos Marytė Žaromskienė ir Gintarė Bredelytė bei Prienų rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus patarėja, atliekanti savivaldybės parengties pareigūno funkcijas, Džiuginta Mikalauskienė.

Džiaugiamės, sveikiname ir linkime mūsų krašto atstovėms džiugios kalbos šventės Vilniuje.

Sukanka 120 metų, kai buvo atgauta lietuviška spauda

Šiais metais Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena neeilinė – sukanka 120 metų, kai atgavome lietuvišką spaudą. Kviečiame paklausyti LRT laidos „Kalbos rytas“, kurioje VLKK pirmininkė Violeta Meiliūnaitė pasakoja apie 40 metų trukusį lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, jo pasekmes lietuvių kalbai ir kultūrai, unikalų knygnešių fenomeną ir Antano Macijausko bylą, kuri prisidėjo prie to, kad spaudos draudimas būtų panaikintas (Laidos ved. Tomas Riklius).

Laidos nuoroda:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000338044/vlkk-pirmininke-apie-spaudos-draudima-draudimai-gimdo-pasipriesinima?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0ZYmHMgHD-„Vxq3JG8oONFBfugM4Lmz6PWwybAaHpHI8EVeQUcvBymwqGE_aem_AeY0FCTG2IcVS5rvY5KBM9u9F-GJdWh8IGUvyny6ESSj2ETYLlwC2BSc67vrsmTZ6rn1bm9g0nZcgevluijlBWlX