Gegužės 17 d. su šūkiu „Prienų kraštas jungia“ prasidėjusį ir net 10 dienų trukusį Prienų krašto šventės renginių maratoną vainikavo šventė estradoje prie Nemuno.
Rytą tradiciškai visus prieniečius žadino Prienų baikerių klubo „Raptorial“ baikeriai.
Vakarėjant kraštiečių ir svečių eisena – apie 1500 dalyvių pajudėjo nuo Prienų Laisvės aikštės į vasaros estradą prie Nemuno, kur vyko krašto dainų ir šokių šventė „NEMUNAS – iš Kartos į Kartą“, skirta Lietuvos dainų šventės šimtmečiui.
Šventės proga kraštiečius ir svečius pasveikino Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas. „Matydamas, kokia gausi, spalvinga eisena atžygiavo į estradą, noriu pasidžiaugti visų mūsų vienybe, bendryste, gebėjimu ne tik dirbti kartu, bet ir kartu švęsti“, – pakiliai kreipėsi meras. Jis padėkojo visiems susirinkusiems už sukurtą šventinę nuotaiką, kolektyvams palinkėjo sėkmės Lietuvos dainų šventėje, o svečiams – malonių akimirkų, nepamirštamų įspūdžių, kurie kitais metais vėl paskatintų atvykti į Prienų krašto šventę.
Nuoširdžius sveikinimo žodžius Prienų krašto gyventojams skyrė ir garbingi svečiai: LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, LR kultūros ministras Simonas Kairys, LR Seimo narys Andrius Palionis, LR Seimo narys Viktoras Pranckietis, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, Kazlų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė bei Administracijos direktorė Jovita Tirvienė.
Visus dainuojančius, šokančius ir klausančius sujungusioje dainų ir šokių šventėje pasirodė 30 krašto meno ir saviveiklos bei svečių kolektyvų – 620 dalyvių.
Vakare tikrą muzikos fiestą užkūrė Linas Adomaitis su grupe bei „Grupė 2“D, o šventinę dieną užbaigė diskoteka su didžėjumi Jovani (Jonas Nainys).

Sporto ir pramogų diena

Sekmadienį Prienų krašto šventės renginių ciklą užbaigė sporto ir pramogų popietė laisvalaikio erdvėje Paprienėje prie Nemuno ir tradicinė Mero žuvienė.
Popietėje vyko smiginio, stalo teniso, linksmojo krepšinio ir kitos sporto rungtys, Meninio lavinimo studijos „Ramunėlė“ pasirodymas, Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos, Visuomenės sveikatos biuro akcijos. Vaikučių taip pat laukė linksmosios estafetės, orientavimosi labirintas ir kitos pramogos.

Iki kitų susitikimų
Dešimt dienų geros nuotaikos, nepakartojamų įspūdžių ir begalinio pasididžiavimo savo kraštu jausmo. Daugybė įspūdingų renginių – parodų, susitikimų, diskusijų, poezijos ir muzikos vakarų… Kerinti, plati, turtinga ir išskirtinė šeštadienio programa, kurią sukūrė darni kūrybinė ir organizacinė komanda – Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, režisieriai, kompozitoriai, choreografai, dailininkai ir kt.
Prie šventės organizavimo ir šventinių renginių daug prisidėjo savanoriai, policijos pareigūnai, „Prienų butų ūkis“, Priešgaisrinė tarnyba, Prienų krašto žvejai, seniūnijų bendruomenės ir seniūnai, informaciniai rėmėjai, šventės partneriai.
Savivaldybės vadovai dėkoja visierms organizatoriams ir dalyviams, šventinę nuotaiką kūrusiems Lietuvos atlikėjams bei visiems Prienų krašto žmonėms už šypsenas, bendrystę ir gerų emocijų kupiną šventinį periodą.

Prienų rajono savivaldybės informacija