Kelių remonto, įstaigų atnaujinimo ir kiti suplanuoti darbai įgauna pagreitį. Tuo pasidžiaugė keletą svarbiausių objektų kartu su specialistais aplankęs Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.
Vienas iš jų – prasidėjęs ilgai lauktas Šilėnų g. Veiveriuose kapitalinis remontas. Tai pirmas kartas, kai prie rajono kelių priežiūros savo lėšomis prisidėjo verslo atstovai. Darbų vertė siekia 750 000 Eur, iš jų verslo prisidėjimas 150 000 Eur. Anot mero, tokia praktika gali pasinaudoti ir kitos įmonės, kurios įsikūrusios prie remontuotinų kelių ir norėtų greičiau sulaukti kelio remonto.
Šiuo metu vyksta ir Alytaus bei Kelmyno gatvių paprastojo remonto darbai Išlauže, jiems numatyta apie 200 000 Eur., sutvarkyta ir maudynėms pritaikyta Veiverių tvenkinio pakrantė. Vyksta darbai prie Prienų švietimo pagalbos tarnybos – bus išasfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė ir įvažiavimas į kiemą.
Iš naujų objektų, kurie šiemet sulauks kapitalinio arba paprastojo remonto, – Šaltinių g., taip pat Šiltnamių g. dalis Prienuose, Kauno g. Jiezne, Ąžuolų g. dalis (apie 1 km) Anglininkų k. Jiezno sen., Partizanų ir Beržų gatvių atkarpos Balbieriškyje, Ramybės g. Stakliškėse. Numatoma ir daugiau kelių ir gatvių remonto rangos darbų pirkimų, kuriems yra ruošiami dokumentai.
Pasak mero, jeigu savivaldybės biudžeto pajamų surinkimo planas bus sėkmingai vykdomas, kelių tvarkymui, kaip ir pernai, bus paskirta papildomai lėšų iš biudžeto.
Be kelių priežiūros, dėmesys skiriamas biudžetinių įstaigų atnaujinimui. Ypač džiugu, kad šiemet planuojama suremontuoti Jiezno PSPC Stakliškių ambulatorijos pastato I aukštą, o kitąmet II aukšte įrengti socialinius butus. Taip pat yra paskelbtas VšĮ Prienų ligoninės modernizavimo (Priimamojo skyriaus remonto) projektų pirkimas, artėja Prienų PSPC Vaikų poliklinikos pastato Revuonos g. 4. renovavimas.
Intensyviai statybininkai pluša miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų teritorijose: Prienų l.-d. „Gintarėlis“ vyksta pastato remonto darbai, l.-d. „Saulutė“ prieigose esama takų danga keičiama į guminę, saugesnę vaikams. Dar viena miesto įstaiga, kurią lanko mažieji piliečiai, l.-d. „Pasaka“ savo eilės sulauks kitąmet – šiemet nupirkta įstaigos atnaujinimo projektavimo paslauga.
Prasidėjus mokinių vasaros atostogoms, darbai vyksta arba vyks ir kitose rajono ugdymo įstaigose ir jų prieigose. Skriaudžiuose asfalto danga atnaujintas ikimokyklinio ugdymo skyriaus kiemas ir privažiavimas. Įsibėgėja Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos stadiono atnaujinimas. Galima pasidžiaugti, kad Savivaldybės parengtas projektas dėl Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos sporto stadiono atnaujinimo laimėjo 500 000 Eur finansavimą, šalia mokyklos taip pat planuojama sutvarkyti ir praplėsti automobilių statymo vietas. Šiemet turėtų prasidėti „Žiburio“ gimnazijos dirbtuvių pastato rekonstrukcija, pastate bus įrengtos „Tūkstantmečio mokyklų“ projekto programoje numatytos mokslo laboratorijos rajono mokiniams. Šiuo metu projektuojama sporto salė, kuri planuojama statyti tarp Prienų „Žiburio“ gimnazijos ir „Ąžuolo“ progimnazijos.
Primename, kad iš savivaldybės biudžeto lėšų šiemet bus įgyvendinti du bendruomenių iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, idėjų konkurso projektai: Prienuose bus įrengtas šunų parkas – aikštelė, o Naujojoje Ūtoje – laisvalaikio ir rekreacijos erdvė prie tvenkinio.
Taip pat norime pasidžiaugti, kad yra paskelbtas atviras projekto idėjos konkursas dėl Nemuno upės pakrantės įveiklinimo, sujungiant viešąsias erdves. Konkurso dalyvis, kurio idėja bus pripažinta geriausia, turės suprojektuoti pėsčiųjų (dviračių) taką (įvertinant Nemuno kairiosios krantinės sutvirtinimą), tiltelius, poilsio aikšteles, apžvalgos / stebėjimo aikšteles, lauko grilines, automobilių aikštelę (-es), mažąją architektūrą (suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovai, pavėsines ir pan.), takų ir aikštelių apšvietimą, pritaikytą pėstiesiems ir dviratininkams, ir įveiklinti aplinkinę gamtinę teritoriją. Dar kartą norime pakviesti dalyvauti konkurse visus architektus – tiek patyrusius, tiek jaunus, bet galinčius ir norinčius išpildyti savo kūrybines idėjas.

Prienų rajono savivaldybės informacija