Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Šiais metais nuo birželio 25 d. iki birželio 29 d. visoje Lietuvoje, taip pat ir Prienų rajone, vyksta Vaikų globos savaitė „Pasimatuok sparnus“, kurios tikslas – šviesti gyventojus vaikų globos tema bei paminėti Globėjų dieną.

Birželio 25 d. Prienuose Laisvės aikštėje vyko Jiezno paramos šeimai centro organizuotas Vaikų globos savaitės atidarymo renginys, kurio metu buvo atidengta meninė kompozicija „Sparnai“. Susirinkusiuosius daina pasveikino Prienų „Žiburio“ gimnazijos vaikinų ansamblis, vadovaujamas mokytojos Romos Ruočkienės.

Iš metalo pagamintą meninę kompoziciją, kurią Prienų rajono savivaldybei dovanojo Marijampolės profesinio rengimo centras (PRC), atidengė Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Marijampolės PRC direktorius Gražvydas Juodišius. Anot centro direktoriaus, šio projekto iniciatyva gimė pokalbio metu Prienų rajono savivaldybės merui su komanda lankantis Marijampolės PRC. Direktorius pasidžiaugė galimybe šiuo kūriniu prisidėti prie gerų darbų, vildamasis, jog jis įprasmins ir atgimusią draugystę su Prienų kraštu bei įkvėps kitiems geriems darbams.

Už prasmingą darbą, kilnią misiją, į šeimas priimant globos netekusius vaikus, ir ypač svarbų vaidmenį, auginant asmenybes, įprasminant savo ir vaikų gyvenimus, visiems globėjams, rūpintojams, laikiniems globotojams, Jiezno paramos šeimai centrui dėkojo Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, vicemerė Jūratė Zailskienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Rasa Olisevičienė. Jie linkėjo, kad „angelo sparnai“ paskatintų ir kitus pagalvoti apie galimybę tapti globėjais ar įkvėptų kitiems geriems darbams.

Asmeninėmis sėkmės istorijomis bei savo šeimų istorijomis dalinosi buvę Jiezno globos namų (dabar Jiezno PŠC) ugdytiniai, buvę darbuotojai, globėjai ir globotiniai, kurie kartu su renginio vedėjomis Jiezno PŠC direktore Jūrate Virginija Žukauskiene, Globos centro specialiste Jūrate Pagarskaite ir socialine darbuotoja Vilija Kasteckaja išsklaidė daugybę mitų apie globą, vaikus iš globos namų, globotinių ir globėjų ryšius ir kt. Savo sėkmės istorija pasidalijo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentė, būsimoji medikė Marija ir jos globėja Rūta, buvęs daugkartinis Prienų chemijos olimpiadų nugalėtojas, fizikos bei matematikos olimpiadų prizininkas, dabar mokslininkas, būsimasis mokslų daktaras Delianas, kuris už psichologinį ir emocinį palaikymą, suteiktas žinias dėkojo savo mokytojams, Jiezno paramos šeimai centrui ir centro darbuotojams, už finansinę paramą pirmiesiems studijų startams – paramos ir labdaros fondui „Idėjų vartai“ bei Prienų rajono savivaldybei. Delianas taip pat pristatė ir bendraklasės Ingos, kuri baigė socialines studijas Kauno Vytauto Didžiojo universitete, istoriją. Kartu su Delianu atvykusi Jiezno gimnazijos direktorė Neringa džiaugėsi gimnaziją baigusiais mokiniais, tapusiais sėkmingais ir gerais žmonėmis, bei iki šiol tebesitęsiančiu Deliano ryšiu su savo mokytoja Joalita, linkėdama visiems mokytojams kurti ryšį su vaiku per nuoširdų pokalbį, padrąsinimą, pasitikėjimą.

Su didele šeima, kurioje auga viena biologinė dukra ir trys globojami vaikučiai, atvyko ir buvęs Jiezno globos namų auklėtinis Sergejus bei jo buvęs auklėtojas Algimantas, kuris tiek globos namuose, tiek išėjus iš jų, Sergejui labai padėjo, o artimą ryšį palaiko iki šiol. Statybų srityje dirbantis Algimantas sakė nematantis kitokio gyvenimo ir, kaip pridūrė žmona, jie nelaiko savęs globėjais, bet visų vaikų tėvais. Globėja Jadvyga ir jos dukra Dalia papasakojo apie susitikime labai norėjusio, bet dėl stažuotės Vokietijoje negalėjusio dalyvauti globotinio – profesoriaus, mokslininko Andriaus gyvenimo kelią ir pasiekimus.

Budintys globotojai – tie, kurie gelbėja Jiezno paramos šeimai centrui, pavaduodamos vakarais, švenčių metu, kuriems skambinama, kai vaikas paimamas iš šeimos. Centrui trūksta dar bent vieno budinčio globotojo, bet jį surasti sunku, nes ne kiekvienas išdrįsta prisiimti tokią atsakomybę. Apie savo pasirinkimą tapti globotojomis ir iššūkius, kurie, anot atvykusių moterų, visi įveikiami, jei myli vaikus, jei gali jiems padėti, papasakojo budinčios globotojos Reda ir Rasa. Šiuo metu viena jų globoja 2 kūdikius, kita – 3 didesnius vaikučius. „Nors ir sunku išsiskirti, bet labai džiugu, kai susitvarko reikalai ir po kažkurio laiko vaikučiai grįžta į savo šeimas“, – didžiausiu džiaugsmu pasidalijo globotojos.

Išgirdus visas istorijas, Jiezno paramos šeimai centras kvietė visus renginio dalyvius „pasimatuoti sparnus“ ir pasvarstyti apie galimybę tapti globėjais. O tai reiškia – ,,užauginti sparnus“ vaikams, netekusiems tėvų globos.

Gegužės mėnesio pabaigos duomenimis, Lietuvoje globėjų šeimose gyveno 5024 vaikai, netekę tėvų globos. Tačiau 1181 vaikas vis dar auga globos institucijose. Kasdien Lietuvoje 6 vaikams reikalingi budintys globotojai ar globėjai.

KVIEČIAME DALYVAUTI KITUOSE VAIKŲ GLOBOS SAVAITĖS RENGINIUOSE PRIENŲ RAJONE

Birželio 26 d. 18.00 val.
Aromaterapijos ir vilnos vėlimo edukacija „SVAJONIŲ SPALVOS“
Prienų kosmologijos centre (F. Martišiaus g. 78, Prienai)
Registracija į renginį tel. +370 640 82665
Nuoroda į renginį:
https://byt.lt/qP0eC

Birželio 27 d. 18.00 val.
Paskaita „RŪPINIMASIS SAVIMI – NE PRABANGA, BET BŪTINYBĖ“ Prienų kultūros ir laisvalaikio centre (Vytauto g. 35, Prienai)
Nuoroda į renginį:
https://byt.lt/gy72l

Birželio 29 d.
Globojančių šeimų vasaros festivalis „PASIMATUOK SPARNUS“ Druskininkuose!

Prienų rajono savivaldybės informacija