Lietuvos geologijos tarnyba primena, kad 2025 m. balandžio 30 d. baigs galioti Lietuvos Respublikos gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas. Todėl, siekiant užtikrinti sklandų ir sėkmingą šio proceso įgyvendinimą, savivaldybėms ir seniūnijoms rengiamos konsultacijos.

Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) specialistai klausimų dėl gręžinių įteisinimo kasdien gauna bendruoju konsultacijų telefonu +370 670 73333, bet pasitikslinti informaciją prireikia ir savivaldybėms bei seniūnijoms. Taigi tam, kad rūpimus klausimus vienu metu išsiaiškintų kuo daugiau jų darbuotojų, LGT nuotoliniu būdu teikia nemokamas konsultacijas ir metodinę pagalbą.

Visus gėlo požeminio vandens gręžinius privaloma registruoti Žemės gelmių registre (ŽGR) ir svarbu tai, kad pagal laikinąją gręžinių įteisinimo tvarką gręžinių savininkams nenustatomos jokios naujos pareigos ir negresia jokios sankcijos.

Informacija apie gręžinių įteisinimą, paskelbta LGT interneto svetainėje, nuolat atnaujinama ir papildoma atsižvelgiant į dažniausiai užduodamus klausimus. Taip pat, kad būtų patogiau, pagrindinė informacija pagal temas pateikiama skrajutėse – jose nurodyta, ką ir kokia tvarka reikia padaryti, kokius dokumentus ir kam pateikti.

Prienų rajono savivaldybėje iki 2024 m. gegužės 31 d. yra įteisinti 27 gėlo požeminio vandens gavybos gręžiniai. Raginame gyventojus, kurie dar nėra įteisinę gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių, tai padaryti nelaukiant įstatymo galiojimo pabaigos.

Paspaudę ant nuotraukos, galėsite parsisiųsti atnaujintą brošiūrą.

Parengta pagal Lietuvos geologijos tarnybos informaciją