Pasitinkant naujuosius mokslo metus rajone kasmet organizuojama tradicinė švietimo konferencija, į kurią pakviečiami mokytojai, mokyklų tarybų nariai, savo vaikų ugdymu besidomintys tėveliai bei visi švietimui neabejingi bendruomenės nariai. Šių metų konferencijos tema – „2018–2019 mokslo metai: kaip sieksime mokymosi sėkmės?“. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikino Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotojas A. Marcinkevičius. Meras pasidžiaugė, kad mokyklose dirba kvalifikuoti, darbštūs mokytojai, susitelkusios komandos, ir vylėsi, jog šių metų iššūkius – kurie dėl vykstančios reformos yra išskirtiniai – kartu dirbant pavyks įveikti. Savivaldybė, anot mero, taip pat vykdė mokyklų parengimo naujiesiems mokslo metams darbus. Kai kur jie jau yra baigti, kai kur tebevyksta, todėl meras kvietė susitelkti ir padirbėti šiek tiek sunkesnėmis sąlygomis, kad vėliau mokyklų aplinka bei klasės būtų dar gražesnės ir jaukesnės. Naujuosius mokslo metus pasitinkantiems mokytojams ir mokiniams Savivaldybės vadovai palinkėjo sėkmės, kantrybės, ištvermės, gerų darbo ir mokymosi rezultatų. Konferencijoje pranešimus skaitė mokytojai, mokiniai, tėveliai ir svečiai. Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros Mokyklų išorinio vertinimo skyriaus vedėja dr. Snieguolė Vaičekauskienė pabrėžė, kad Prienų rajono savivaldybės švietimo bendruomenė vykdo daug įvairių projektų, savivaldybės ir europinėmis lėšomis remiamų, o rajono mokytojų veikla, anot jos, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros kolegų yra dažnai giriama už tai, kad ilgalaikį veiklos tikslą – siekti pozityvios kokybės kultūros kaitos – įgyvendina tradicinėmis ir netradicinėmis priemonėmis, kad visos mokyklos įsivertina savo veiklą, dirba stiprindamos mokinių aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, diegia skaitymo strategijas ir kt. Pagiriamuoju žodžiu buvo paminėta ir iniciatyvi rajono Metodinė taryba bei Savivaldybės vadovai, kurie palaiko švietimo idėjas. Airina Volungevičienė, mokinių mama, dalinosi savo asmeninės patirties išprovokuotomis įžvalgomis, ką iš tiesų reiškia sėkmingas vaiko mokymasis – gerus rezultatus, gebėjimą priimti sprendimus dėl savo ateities? Pasak jos, pasirinkimus turi nulemti ir protas, ir širdis, ir emocija. O kad to pasiektume, visiems – mokiniams, jų tėvams, mokytojams – reikia išmokti dirbti, keliauti, ir tartis kartu. Goda Lukoševičiūtė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos Mokinių seimo prezidentė, dalinosi mintimis, kaip mokiniai įsivaizduoja ateities mokyklą. Jos manymu, svarbu, kad mokykloje būtų įvairių patirčių – tarptautinės veiklos, būrelių, galimybių dalyvauti mokinių savivaldoje. Pamokos turėtų būti įdomios, organizuojamos naudojant įvairius mokymo(si) metodus ir šiuolaikines technologijas. Ir, žinoma, patys mokiniai turi prisiimti atsakomybę už savo mokymąsi. Dabarties mokykla: kas kitaip? Į šį klausimą savo pranešimu atsakė Vilija Juodsnukienė, Prienų rajono savivaldybės mokyklų metodinės tarybos pirmininkė. Kalbėdama apie Prienų „Žiburio“ gimnazijos įkūrėjo Pelikso Martišiaus asmenybę, ji dalinosi mintimis, kad žmogiškosios vertybės nesikeičia ir bėgant laikui. Istoriniais dokumentais iliustruodama P. Martišiaus nuolatines pastangas rūpintis kuriamos gimnazijos ugdymo ir ūkine veikla, mokytoja Vilija siūlė visiems atkreipti dėmesį, kaip gerai gyvename dabartinėje mokykloje. Sėkmingai dirbanti mokykla, Prienų „Žiburio“ gimnazijos direktorės Irmos Kačinauskienės manymu, yra ta, kuri orientuojasi ne tik į rezultatus, bet ir į asmenybės auginimą. Pasak direktorės Irmos, niekas juk nekuria blogų mokyklų, visi dirba taip, kad mokyklos būtų geros. Ir daug laimi tos bendruomenės, kurioms vadovauja tikri lyderiai – vadovai, palaikantys ir drąsinantys savo mokytojus, kad jie galėtų tai perduoti mokiniams. Mokymosi sėkmės siekiame kartu – teigė Rimvydas Zailskas, Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas. Pateikdamas statistinius duomenis apie Prienų švietimo būklę Lietuvos kontekste, jis džiaugėsi mūsų mokyklų ir mokinių pasiekimais ir provokavo siekti dar daugiau. Siekti visiems kartu, nes ir pati konferencijos idėja, pasak vedėjo, buvo išgirsti visus: mokslininkus, mokinius, tėvus, mokytojus, mokyklų vadovus. O pradėti naujus darbus jis siūlė nuo geros savijautos, kuri padės pasiekti ir gerų rezultatų. Vedėjo teigimu, svarbiausia, kokius prioritetus susidėliojame mes patys. Pirmiausia – širdyje, galvodami apie vertybes, drąsinančias mus augti ir keistis, o tada – ir kasdienėje veikloje. Toje veikloje, kuri lemia, kad mūsų mokiniai tampa sėkmingi ir laimingi. Baigdamas konferenciją jis linkėjo, kad kuo dažniau mokytojus apimtų pasididžiavimas savo mokiniais ir jų sėkmės istorijomis. Konferencijos dalyvius muzika ir dainomis sveikino Prienų meno mokyklos, Prienų r. Jiezno muzikos mokyklos, Prienų r. Veiverių A. Kučingio meno mokyklos, Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos, Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokiniai – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai. Šiemet mokslo metų pradžios šventė vyks Rugsėjo 3-iąją. Ją Prienų miesto švietimo įstaigų bendruomenės tradiciškai pradės kartu: 9 val. vyks šv. Mišios Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje; 10 val. – svečių ir miesto mokyklų bendruomenių susitikimas ant „Žiburio“ kalnelio; 10.45 val. – renginiai miesto mokyklose.Prienų r. savivaldybės informacija
Naujiena paskelbta: 2018-08-30
