Kovo 4 d. posėdžiavusi Prienų r. savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija aptarė koronaviruso grėsmes ir esamą situaciją. Savivaldybės gydytojas Virginijus Slauta supažindino su valstybinio lygio rekomendacijomis ir teigė, kad įstaigos turi vadovautis pateiktais ekstremalių situacijų planais, pasiruošti visoms situacijoms, net ir kritinėms. Miesto sveikatos priežiūros įstaigų atstovai informavo, kad jų specialistai yra pasirengę atlikti savo funkcijas, turi būtinas tam priemones. Atsižvelgdama į koronaviruso situaciją, Komisija nutarė neriboti suplanuotų masinių renginių, bet griežtai rekomenduoja imtis visų prevencinių veiksmų renginiuose uždarose patalpose: sustiprinti patalpų vėdinimą, valymą; dezinfekciją prieš ir po renginio; sudaryti sąlygas tinkamai asmens higienai (dezinfekcinis rankų skystis, muilas); atkreipti dėmesį, ar nėra svečių iš šalių, kuriose ypač paplitęs koronavirusas; pagal galimybes registruoti dalyvius. Kaip pažymėjo komisijos pirmininkė administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, yra svarbu tinkamai įvertinti situaciją ir ją valdyti, su rekomendacijomis supažindinti renginius organizuojančias įstaigas. Taip pat svarbu nepanikuoti ir elgtis netgi kritinėse situacijose ramiai ir atsakingai. Esant dabartinei situacijai, atviroje erdvėje renginiai nėra pavojingi, o naujų renginių uždarose patalpose rekomenduojama neplanuoti, kol pasikeis aplinkybės.Prienų r. savivaldybės informacija
Naujiena paskelbta: 2020-03-05
