Lapkričio 15–17 dienomis Prienuose vyko civilinės saugos kompleksinės pratybos „Prienų rajono savivaldybės civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai masinių neramumų atveju“.

Mokymuose dalyvavo Savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos, Operacijų centro, Gyventojų evakavimo ir priėmimo komisijos, Kauno PGV Prienų PGT, Prienų r. savivaldybės PT, Alytaus VPK Prienų PK, Prienų PSPC, Prienų ligoninės, KASP atstovai, Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokiniai. Gyventojų surinkimo punkte dirbo Prienų kūno kultūros ir sporto centro, Socialinių paslaugų centro, Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai.

Pagal scenarijų lapkričio 15 d. rytą Pramonės g., Prienuose, buvo inscenizuotas kelių eismo įvykis, kurio metu vienoje transporto priemonėje rasti rusiško tipo ginklai ir sprogmenys. Policija iškvietė pastiprinimą – Krašto apsaugos savanorius. Vėliau buvo išsiaiškinta, kad tai ne atsitiktinis įvykis, o „priešiškų jėgų“ kruopščiai ruošta operacija – sukelti mieste masinius neramumus ir išprovokuoti riaušes. Sukarintos grupuotės nariai įsitvirtino apleistuose pastatuose Birutės g. (buvusiame kariniame miestelyje). Planuojamas pastato šturmas, todėl administracijos direktoriaus paprašoma iš pavojingos teritorijos evakuoti gyventojus.

Savivaldybėje buvo sukviesta Ekstremaliųjų situacijų komisija, kuri, atsižvelgdama į informaciją, paskelbė mieste ekstremaliąją situaciją ir aktyvavo Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą.

Pagal ekstremaliųjų situacijų valdymo planą skubiai sukviesta ir į Gyventojų surinkimo punktą (Kūno kultūros ir sporto centrą) išsiųsta Gyventojų evakavimo ir priėmimo komisija.

Apie ekstremaliąją situaciją per gyventojų perspėjimo informacinę sistemą išsiųstos SMS žinutės į mobiliuosius telefonus Prienų rajono teritorijoje esantiems žmonėms, paskelbta informacija Savivaldybės interneto svetainėje, feisbuke, išsiųsta spaudai, kabelinei televizijai, įjungtos akustinės perspėjimo sirenos.

Tolesnių įvykių metu viename iš apleistų pastatų buvo sukeltas gaisras, įvyko susišaudymas, prasidėjo jaunimo neramumai. Į įvykių centrą buvo iškviestos papildomos policijos pajėgos, greitosios medicinos pagalbos automobiliai. Gyventojai, taip pat riaušes sukėlęs ir suvaldytas jaunimas buvo sėkmingai evakuoti iš pavojingos teritorijos į saugią vietą, kur buvo registruojami, visiems, kuriems reikėjo, buvo suteikta psichologinė medicininė pagalba.

Sutelktomis visų atsakingų institucijų pajėgomis ekstremalioji situacija po dviejų valandų buvo suvaldyta.
Už pagalbą ir bendradarbiavimą organizuojant civilinės saugos kompleksines pratybas Prienuose Prienų r. savivaldybės administracijos direktorės Jūratės Zailskienės padėkos buvo įteiktos KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 203 PK št. srž. Andriui Samusevui, kpt. Aidui Žydeliui, srž. Audriui Zavišui, št. srž. Deividui Petraičiui.

Lapkričio 16 ir 17 dienomis, šeštadienį ir sekmadienį, karinės pratybos tęsėsi pagal KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 203 PK scenarijų. Sekmadienį, po trijų dienų pratybų maratono, Sporto arenos vestibiulyje visi dalyviai bei žiūrovai buvo vaišinami kareiviška koše. Vaišes finansavo Savivaldybė.